خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/16 12:45:44
سرویس سیاسی
ابوترابی مطرح کرد؛

اصلاح ساختار دولت در چه شرایطی محقق می‌شود؟

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: اصلاح ساختار دولت در شرایطی محقق می‌شود که بتوانیم امورات مربوط به هر وزارتخانه را برون سپاری کنیم.
اصلاح ساختار دولت در چه شرایطی محقق می‌شود؟ عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: اصلاح ساختار دولت در شرایطی محقق می‌شود که بتوانیم امورات مربوط به هر وزارتخانه را برون سپاری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102419181806.jpg اصلاح,ساختار,دولت,در,چه,شرایطی,محقق,می‌شود؟ Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه آیا می‌توان تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صمت، اظهار داشت: این را نمی‌توان اصلاح ساختار دانست بلکه نوعی بازی با اسم‌ها است. متاسفانه در 50 سال اخیر 12 بار وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت بازرگانی و وزارت صنعت و معدن در یکدیگر ادغام یا تفکیک شده‌اند و مدام اسم بازی را در این وزارتخانه‌ها شاهد بوده‌ایم.

هر 7 سال یک بار تفکیک یا ادغام وزارت خانه‌ها را شاهد بوده‌ایم

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه به طور میانگین هر 7 سال یک بار تفکیک یا ادغام وزارت خانه‌ها را مشاهده کرده‌ایم، بیان کرد: در دنیا کم نظیر است که این اتفاقات رخ دهد و نمی‌توان این روند را اصلاح ساختار دولت دانست.

وی با بیان اینکه اگر قرار بود وزارت بازرگانی مشکل را به تنهایی حل کند، اصلا در وزارتخانه صنایع و معادن ادغام نمی‌شد، افزود: حتما مشکلی وجود داشت که این وزارتخانه‌ها در یکدیگر ادغام شدند و اکنون تفکیک آن‌ها مشکلی را حلا نمی‌کند.

ابوترابی با بیان اینکه این بازی‌های شکلی، اشتباه محض است و باید اصلاح ساختاری کنیم، ادامه داد: باید کار مردم را به مردم بسپاریم که توسط شوراهای شهر و روستاها یعنی در قالب مدیریت جامع شهری و روستایی انجام شود.

اصلاح ساختار دولت در چه شرایطی محقق می‌شود؟

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر وزارتخانه را باید حداکثر با 150 تا 200 نفر کارمند اداره کنیم، گفت: در فرانسه هر وزارتخانه را با 200 نیرو اداره می‌کنند و در ساختمانی یک طبقه و کوچک فعالیت دارند و تمام امور را با واگذاری به شوراهای شهر، روستاها، شهرداران و دهیاران برون سپاری کرده‌اند.

وی افزود: ما نیز باید این مسیر را طی کنیم، یعنی باید از این تمرکز گرایی بیش از حد جدا شویم و آن زمان می‌توانیم بگوییم اصلاح ساختار دولت را انجام داده‌ایم.

ابوترابی اظهار داشت: تفکیک بازرگانی از صنعت و معدن مانند این است که در شب تاریک و هنگامی که جاده لغزنده است و در سراشیبی قرار داریم، راننده اتوبوس را عوض کنیم که این کار عین اشتباه است و نباید در جنگ اقتصادی، فرماندهی را تفکیک کنیم.

تفکیک وزارتخانه بازرگانی حدود 2 هزار میلیارد تومان هزینه دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تفکیک وزارتخانه بازرگانی حدود 2 هزار میلیارد تومان هزینه دارد و از فردای تفکیک مردم نیز وقتی به ادارات زیر مجموعه وزارتخانه مراجعه می‌کنند معطل می‌مانند زیرا حکم روسای ادارات به موقع صادر نمی‍‌شود و دبیرخانه و معاونین مشخص نشده‌اند و سر ساختمان‌ها و ماشین‌های ادارات نیز دعوا می‌شود.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی اشتباه ترین کار، تفکیک وزارتخانه‌ها است، گفت: شاید ادغام اشتباه بوده، اما تفکیک وزارت صمت، همانند تغییر راننده اتوبوس در سراشیبی یک جاده لغزنده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet