هدر اصلی
1398/04/16 13:42:34
سرویس سیاسی
رضایی:

آمد و رفت افرادی مانند مکرون هیچ اثری بر اراده ایران در موضوع هسته ای ندارد

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت:چنانچه غربی ها متناسب با همان تکالیفی که در برجام به عهده دارند  رفتار نکنند،جمهوری اسلامی با جدیت و قاطعیت گام های بعدی را برمی دارد و از منافع خود دفاع خواهد کرد.
آمد و رفت افرادی مانند مکرون هیچ اثری بر اراده ایران در موضوع هسته ای ندارد رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت:چنانچه غربی ها متناسب با همان تکالیفی که در برجام به عهده دارند  رفتار نکنند،جمهوری اسلامی با جدیت و قاطعیت گام های بعدی را برمی دارد و از منافع خود دفاع خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907109139256251.jpg آمد,و,رفت,افرادی,مانند,مکرون,هیچ,اثری,بر,اراده,ایران,در,موضوع,هسته,ای,ندارد Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به سفر احتمالی مکرون رئیس جمهور فرانسه به ایران ،گفت: در طول مدتی این که مسئولان وزارت خارجه ما درگیر موضوع تدوین معاهده برجام بودند ،فرانسوی ها بیش از همه با آمریکایی ها همراه بودند.

وی افزود: فرانسه علیه ما با آمریکا همراه بود و نقش پلیس منفی را بازی کردند،امروز هم به نظر می رسد که با توجه به اینکه جمهوری اسلامی تصمیم گرفته که گام به گام و متناسب با منافع خودش با توجه بدعهدی طرف های مذاکره به جایگاه اول خود بازگردد و از ظرفیت های انرژی اتمی خودش استفاده کند با باعث ترس و واهمه در دل اروپایی ها شده است.

بیشتر بخوانید:

سفر مکرون به تهران نتیجه ای بیشتر از سفر نخست وزیر ژاپن ندارد

 

محمد ابراهیم رضایی

 

فرانسه کمتر از آمریکایی ها در برجام کارشکنی نکردند

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی،مطرح کرد:این ها عملاً دارند از جانب  آمریکایی‌ها ایفای نقش می کنند و هرکدام  در برجام نقشی داشتند و نقش مکرون این است که بیاید و به نحوی با جمهوری اسلامی ارتباط برقرار کند و پیام آمریکایی‌ها و هم پیام خودشان را بدهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه  خود فرانسه کمتر از آمریکایی ها علیه ما در موضوع برجام اقدام نکردند، تاکید کرد: رفت و آمد اینها بیشتر جنبه تلاش برای بازدارندگی ایران از تصمیمات بسیار ارزشمند و کلیدی است که در مقطعی مسئولین نظام گرفته اند.

وی با تاکید براین که تصمیمات قاطعی در موضوع برجام گرفته شده است، ادامه داد: چنانچه غربی ها متناسب با همان تکالیفی که در برجام به عهده دارند  رفتار نکنند، جمهوری اسلامی با جدیت و قاطعیت گام های بعدی را برمی دارد و از منافع خود دفاع خواهد کرد.

مسئولین ما برای حفظ منافع ملی در موضوع  برجام بسیار مصمم تر از گذشته هستند

رضایی تاکید کرد: آمد و رفت کسانی مانند آقای مکرون ، هیچ اثری بر اراده جمهوری اسلامی ندارد ؛ بلکه مسئولین ما برای حفظ منافع ملی بسیار مصمم تر از گذشته هستند تا گام‌های جدی بردارند؛مگر اینکه آنها نسبت به تعهداتی که در برجام داشتند صد درصد وظایف شان را انجام دهند.

وی با تاکید براینکه فروش نفت ما باید کامل انجام شود، ادامه داد: هرجا آمریکایی های موانع ایجاد کردند، وظیفه اروپا است که در مقابل آمریکا رفتار کنند،گردش پولی و بانکی ما با دنیا باید صد در صد تامین شود،همانطور که اعلام شد بعد از امضای برجام کل تحریم ها برداشته می شود؛باید در عمل اجرایی شود. 

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ما نه احتیاج به دلار آمریکا داریم و نه احتیاج به ارتباط با آمریکا، تصریح کرد: آمریکا به نظر ما کاملاً حذف شده است؛ ولی بقیه اعضای معاهده برجام باید صد درصد وظایفشان را انجام دهند؛ به همین نسبتی که تکالیفشان را انجام ندهند و یا کوتاهی کنند؛ جمهوری اسلامی به همان اندازه در انجام تعهدات خودش، قطعاً تجدیدنظر خواهد کرد و از منافع خود دفاع می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet