هدر اصلی
1398/04/15 15:45:07
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در واکنش به افتتاح تونلی در حریم مسجدالاقصی:

خیانت ذلت‌بار سران کشورهای عربی یهودی‌سازی قدس را به دنبال دارد

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل معتقد است سران کشورهای عربی با خیانت خود به جهان اسلام و خوش رقصی برای آمریکا و صهیونیست‌ها، خود را قربانی بعدی این خوش خدمتی‌ها خواهند کرد.
خیانت ذلت‌بار سران کشورهای عربی یهودی‌سازی قدس را به دنبال دارد دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل معتقد است سران کشورهای عربی با خیانت خود به جهان اسلام و خوش رقصی برای آمریکا و صهیونیست‌ها، خود را قربانی بعدی این خوش خدمتی‌ها خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802108169272950.jpg خیانت,ذلت‌بار,سران,کشورهای,عربی,یهودی‌سازی,قدس,را,به,دنبال,دارد Icana

حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افتتاح تونل صهیونیست ها در حریم مسجدالاقصی گفت: افتتاح این تونل در جنوب مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها که با حضور دو مقام آمریکایی انجام شد، اقدامی تحریک آمیز بوده، اهانت آشکار صهیونیست ها و دولت وقت آمریکا به جهان اسلام و شدیدا محکوم است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه این اقدام را نتیجه خیانت ذلت بار معدود سران کشورهای عربی دانست و افزود: آنها با خوش رقصی خود در برابر آمریکا و صهیونیست های اشغالگر قدس از جمله در برگزاری نشست ناموفق اخیر منامه و اظهارات وزیر خارجه بحرین در مدح نتانیاهو و خیانت به آرمان اسلامی فلسطین، به اهداف صهیونیسم جهانی یاری می رسانند در حالی که خود قربانی بعدی این خوش خدمتی ها خواهند بود.

وی همچنین با اشاره به تصریحات نژادپرستانه سفیر آمریکا در تل آویو پیرامون افتتاح این تونل اظهار داشت: اقدام صهیونیست‌ها در حفر این تونل و اظهارات مقامات تل آویو درباره آن، ارتباطی با هیچ یک از ادیان الهی ندارد و صرفاً نتیجه تفکرات افراطی و تروریستی صهیونیست ها است.

امیرعبداللهیان تحولات اخیر در صحنه فلسطین را برای امنیت منطقه خطرناک توصیف کرد و افزود: رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سلسله اقدامات تحریک آمیز بار دیگر منطقه را به سمت درگیری‌های دینی سوق می دهند و بی تردید فعالیت‌ صهیونیست ها برای نابودی هویت قدس و یهودی سازی این شهر برای ادیان الهی و مردم و مقاومت فلسطین قابل تحمل نخواهد بود.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین همچنین افتتاح تونل موسوم به «طریق الحجاج» در زیر شهرک سلوان منتهی به مسجدالاقصی را نقض آشکار قانون بین‌المللی و حقوق بشر و نیز نقض مصوبات سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل(یونسکو) عنوان کرد و یادآور شد: ما همواره خواهان توقف تمامی حفاری‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در بخش قدیمی قدس بوده و بر ضرورت عمل کردن جامعه جهانی به مسئولیت قانونی، سیاسی و اخلاقی خود برای توقف فوری اینگونه اقدامات مردود تأکید داریم و همچنین خواستار مداخله فوری دولت ها و سازمان های بین المللی ذیربط برای توقف حفاری های اشغالگران در قدس هستیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: همچنین از سازمان های بین المللی، پارلمان ها و دولت های جهان می خواهیم با قضیه فلسطین به عنوان کلید صلح در خاورمیانه رفتار و اقدامات یکجانبه آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet