هدر موبایل
1398/04/16 10:48:20
سرویس فرهنگی
پوربافرانی با اشاره به کاهش سن اعتیاد به 16 سال:

آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای جلوگیری از کاهش سن اعتیاد ندارد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، کاهش سن اعتیاد به زیر ۱۶ سال و دو برابر شدن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان را یک زنگ خطر جدی عنوان و تصریح کرد: متأسفانه آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای جلوگیری از کاهش سن اعتیاد ندارد.
آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای جلوگیری از کاهش سن اعتیاد ندارد عضو کمیسیون بهداشت مجلس، کاهش سن اعتیاد به زیر 16 سال و دو برابر شدن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان را یک زنگ خطر جدی عنوان و تصریح کرد: متأسفانه آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای جلوگیری از کاهش سن اعتیاد ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907105209808328.jpg آموزش,و,پرورش,هیچ,برنامه‌ای,برای,جلوگیری,از,کاهش,سن,اعتیاد,ندارد Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کاهش سن اعتیاد به زیر 16 سال، اظهار کرد: کاهش سن اعتیاد و شیوع مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان و دانشجویان مسئله‌ای حاد و خطرناک است که باید برای جلوگیری از آن برنامه داشت و در این مسیر نقش اولیا دانش آموز و اولیا مدارس بسیار اهمیت دارد.

نماینده مردم نائین در مجلس دهم با بیان اینکه متولیان امر یعنی مجلس، قوه قضاییه، آموزش و پرورش، ستاد مبارزه با مواد مخدر و حتی صدا و سیما وظیفه سنگینی به دوش دارند که در قبال این پدیده خانمان‌سوز برنامه‌ریزی جدی داشته باشند، گفت: قطعا طی سال‌های گذشته در این مسیر برخی دستگاه‌های مسئول به وظایف خود عمل نکردند که شاهد گسترش مصرف مواد مخدر و کاهش سن اعتیاد هستیم.

دو برابر شدن دانش آموزان معتاد طی 10 سال گذشته زنگ خطر است

وی، دو برابر شدن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان ظرف 10 سال گذشته را یک هشدار خواند و افزود: قوانین بازدارنده بسیاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر داریم؛ اما در حوزه اجرا این قوانین به خوبی پیاده سازی نمی‎شود.

پوربافرانی با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش برنامه‌ای برای مبارزه با اعتیاد ندارد، افزود: متأسفانه ثباتی در آموزش و پرورش وجود ندارد و همین مسئله موجب بی برنامگی این وزارتخانه در موضوعات اساسی شده است.


آموزش‌ و نظارتی برای کنترل رفتار دانش آموزان در فضای مجازی وجود ندارد

وی گفت: در این مقطع کنونی خود اولیای دانش آموز نقش بسیار مهمی در تربیت و جلوگیری از رفتاهای پرخطر دانش آموز دارند که ضرورت دارد نظارت‌ها و آموزش‌های لازم به ویژه در نحوه فعالیت آن‌ها در فضای مجازی داده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دسترسی راحت به مواد مخدر را نیز یکی از معضلاتی اساسی در جامعه امروز دانست و گفت: در این زمینه باید دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی فعالیت شبکه‌ها و باندهای مواد مخدر را زیر نظر داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet