هدر موبایل
1398/04/16 10:38:36
سرویس اقتصادی
فولادگر مطرح کرد:

احتمال ارجاع نحوه اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار به قوه قضاییه

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید در صورتی که دولت در اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار کوتاهی کند با موافقت نمایندگان این موضوع به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.
احتمال ارجاع نحوه اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار به قوه قضاییه رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید در صورتی که دولت در اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار کوتاهی کند با موافقت نمایندگان این موضوع به قوه قضاییه ارجاع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108315077119.jpg احتمال,ارجاع,نحوه,اجرای,قانون,بهبود,فضای,کسب,و,کار,به,قوه,قضاییه Icana

حمیدرضا فولادگر  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تعلل دولت در اجرای قوانین رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار، گفت: یک سال از زمان الحاق یک ماده در قالب تسهیل شرایط کسب و کار به قانون رفع موانع تولید می‌گذرد و به تازگی آیین نامه‌های اجرایی آن تدوین شده در واقع دولت این قانون را با تاخیر اجرا می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرای قانون تسهیل شرایط کسب و کار تاکید شده است و دولت باید هرچه سریعتر این قانون را اجرایی کند.

وی اظهار کرد: با تصویب یک ماده در قالب تسهیل شرایط کسب و کار، ستاد تسهیل استانی و ملی تشکیل و اختیارات و شرح وظایف آن نسبت به گذشته افزایش پیدا کرد.

قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار 29 ماده و 53 حکم دارد براساس گزارش نظارتی تهیه شده در سال 97 حدود 50 درصد از احکام آن اجرایی نشده بود

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه چندین سال از زمان تصویب قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار می‌گذرد اما در گزارش‌های نظارتی مشخص شد؛ بخش‌هایی از این قانون تاکنون اجرایی نشده است.

50 درصد از قانون بهبود مستمر محیط  کسب و کار اجرایی نشده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار 29 ماده و 53 حکم دارد براساس گزارش نظارتی تهیه شده در سال 97 حدود 50 درصد از احکام آن اجرایی نشده بود.

فولادگر درباره نحوه برخورد مجلس با قصور دولت در اجرای قوانین، بیان کرد: مجلس در نخستین گزارش نظارتی، میزان اجرایی شدن قانون را مشخص کرده و در صورت نیاز قانون را اصلاح می‌کند، در آخرین مرحله در صورت خودداری دولت از اجرای قانون، ماده 234 اجرا شده و به عنوان تخلف به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.

استنکاف دولت از اجرای قانون بهبود مستمر محیط  کسب و کار

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی تصریح کرد: براساس ماده 234 در صورتی که دولت قصور و تقصیر داشته و از اجرای قانون استنکاف کند پس از رای گیری در صحن علنی مجلس این تخلف به قوه قضاییه ارجاع می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet