هدر موبایل
1398/04/16 12:17:44
سرویس اجتماعی
اکبری مطرح کرد:

رشد 12 برابری جمعیت برخی روستاهای حاشیه کلانشهرها

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد مهاجرت روستاییان و عشایر به حاشیه کلانشهرها، گفت: جمعیت برخی روستاهای حاشیه شهر شیراز تا ۱۲ برابر افزایش داشته است درحالیکه زیرساخت‌های آن به هیچ عنوان متناسب با این جمعیت نیست.
رشد 12 برابری جمعیت برخی روستاهای حاشیه کلانشهرها نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد مهاجرت روستاییان و عشایر به حاشیه کلانشهرها، گفت: جمعیت برخی روستاهای حاشیه شهر شیراز تا 12 برابر افزایش داشته است درحالیکه زیرساخت‌های آن به هیچ عنوان متناسب با این جمعیت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104191091198.jpg رشد,12,برابری,جمعیت,برخی,روستاهای,حاشیه,کلانشهرها Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رشد حاشیه نشینی در کلانشهرها، عنوان کرد: اصلی‌ترین راهکار برای مواجهه با معضل حاشیه نشینی، حل مشکل روستاییان و عشایر در منطقه خودشان است.

وضعیت اشتغال، تسهیلات بانکی، پشتیبانی‌‎های بیمه‌ای و حمایت‌های عمرانی از روستاییان به نحوی باشد که فرد روستایی زندگی در منطقه تولید را بر زندگی در شهر ترجیح دهد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلی ترین عامل مهاجرت و حاشیه نشینی، نبود امکانات اولیه در روستاها و مناطق عشایری است، افزود: آسیب، زاییده مسائل اجتماعی است و وقتی تمرکز مهاجرت بر حاشیه کلانشهرها است؛ مسئله مهاجرت از روستاها دیگر یک مسئله نیست و  تبدیل به آسیب اجتماعی می‌‎شود.

وی با تأکید بر اینکه همه تلاش دستگاه‌‎های مسئول باید بر این موضوع متمرکز باشد که خدمات مناسبی در منطقه تولید فراهم شود، گفت: باید وضعیت اشتغال، تسهیلات بانکی، پشتیبانی‌‎های بیمه‌ای و حمایت‌های عمرانی از روستاییان به نحوی باشد که فرد روستایی زندگی در منطقه تولید را بر زندگی در شهر ترجیح دهد.

اکبری یادآور شد: به طور معمول مهاجر وقتی تصمیم به مهاجرت می‌گیرد، قصد ورود به کانون امکانات که کلانشهرها هستند را دارد و وقتی از پس هزینه‌های کمر شکن در کلانشهر بر نیاید به حاشیه کلانشهرها رجوع می‎کند و آنجا جایی است که امکانات کفاف جمعیت را نمی‌دهد.

علی اکبری تیتر یک

 

بسیاری از روستاهای حاشیه شهر با مشکل تأمین آب، برق و گاز مواجه هستند

وی افزود: برای نمونه در فاصله 10 کیلومتری از حاشیه شهر شیراز روستاهایی وجود دارد که خدمات آن برای جمعیت هزار نفری تعبیه شده ولی امروز جمعیت آن به 12 هزار نفر رسیده که نه فقط همان روستا بلکه روستاهای اطراف را هم با مشکل مواجه کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس  افزود: امروز این روستاها با مشکل، تأمین آب، گاز و برق مواجه هستند و هر روز نیازهای جدیدی در این مناطق تحت عنوان نیاز به اشتغال، مدرسه و خدمات درمانی ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet