هدر موبایل
1398/04/18 11:15:39
سرویس فرهنگی
ابطحی:

حذف مدرسان با تجربه در حوزه تدریس منطقی نیست

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امنیت شغلی و حرمت اساتید دانشگاه علمی و کاربردی حفظ شود،گفت: حذف مدرسان با تجربه چندساله در حوزه تدریس و با داشتن کد مدرسی از مراکز علمی و کاربردی توجیه منطقی ندارد.
حذف مدرسان با تجربه در حوزه تدریس منطقی نیست نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امنیت شغلی و حرمت اساتید دانشگاه علمی و کاربردی حفظ شود،گفت: حذف مدرسان با تجربه چندساله در حوزه تدریس و با داشتن کد مدرسی از مراکز علمی و کاربردی توجیه منطقی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709103419852037.jpg حذف,مدرسان,با,تجربه,در,حوزه,تدریس,منطقی,نیست Icana

  محمد جواد ابطحی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه  ملت درباره  وضعیت تعیین صلاحیت اساتید  در دانشگاه‌های علمی و کاربردی،گفت: حذف اساتید دانشگاه علمی و کاربردی که دارای کدمدرسی  و پرسابقه  هستند نیازمند بررسی و واکاوی  است زیرا به سادگی  نمی توان اساتید  پرسابقه  را  از چرخه تدریس  در  حوزه دانشگاهی که می توانند نقشی مهم در  فرهنگ سازی داشته باشند برکنارکرد.

 امکان بروز  اختلافات خانوادگی  با حذف کسوت مدرسی دانشگاه  از اساتید پرسابقه

 نماینده مردم خمینی شهر در  مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: بطور  مثال شما تصور کنید، فردی با کسوت مدرسی دانشگاه با فردی  ازدواج می‌ کند اما پس از  چندسالی که به عنوان مدرس در دانشگاه علمی و کاربردی پذیرفته شده  است به وی اعلام میکنند که صلاحیت علمی  برای تدریس ندارد  بنابراین با این شرایط پرواضح است که فرد امکان دارد، دچار اختلافات خانوادگی برای  از دست دادن شغل و جایگاه  اجتماعی اش شود.

 وی ادامه داد:  زمانی که برا ی اساتید دانشگاه علمی وکاربدی مجوز تدریس صادر شده اسست، نبایدبه سادگی کد مدرسی  مدرس لغو شود زیرا  فرد برای  ماندگاری وتدریس در دانشگاه  حساب ویژه ای بازکرد بنابراین به جای حذف اساتید در مراکز علمی وکاربردی  باید فکر  امنیت شغلی اساتید در جامعه  علمی کشور باشیم.

 ابطحی افزود: اگر دانشگاه علمی و کاربردی از  همکاری  با  برخی اساتید سربازند، موظف است برای حفظ  و حرمت استاد با همکاری سازمان امور استخدامی، استاد مربوط  را  در سازمان های مختلف که کسری نیرو دارند، استخدام کند.

امنیت شغلی و حرمت اساتید دانشگاه علمی و کاربردی حفظ شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه  امنیت شغلی و حرمت اساتید دانشگاه علمی و کاربردی حفظ شود یادآورشد:  حذف مدرسان با تجربه چندساله در حوزه تدریس و با داشتن کدمدرسی از مراکز  علمی وکاربردی  توجیه منطقی ندارد. 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet