ایام محرم 1398
1398/04/19 14:14:36
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

اروپایی‌ها به دنبال وقت کشی به نفع آمریکا هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها در برجام به دنبال وقت‌کشی به نفع آمریکا هستند، گفت: جمهوری اسلامی منافع ملی خود را به دولت‌هایی که تاکنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند، گره نمی‌زند.
اروپایی‌ها به دنبال وقت کشی به نفع آمریکا هستند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها در برجام به دنبال وقت‌کشی به نفع آمریکا هستند، گفت: جمهوری اسلامی منافع ملی خود را به دولت‌هایی که تاکنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند، گره نمی‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106086852511.jpg اروپایی‌ها,به,دنبال,وقت,کشی,به,نفع,آمریکا,هستند Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام جزئیات گام دوم کاهش تعهدات برجامی از سوی جمهوری اسلامی گفت: ایران سیاست اصولی  و درستی در مقابل 1+4 اتخاذ کرده و از این به بعد با برنامه عملیاتی و بدون هیچ صبر استراتژیکی مسیر خود را طی می کند.

جمهوری اسلامی منافع ملی خود را به دولت‌هایی که به تعهدات خود پایبند نیستند، گره نمی‌زند

وی با بیان اینکه اروپایی ها در برجام به دنبال وقت کشی به نفع آمریکا هستند، تصریح کرد: این در حالی است که زمان برای ما بسیار با ارزش بوده و نمی توانیم  شرایط اقتصادی و منافع کشور را به دولت هایی که تا کنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده اند، گره بزنیم.

نماینده مردم تفت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید فضای دیپلماسی و مذاکره را حفظ کنیم، عنوان کرد: از سوی دیگر باید در تصمیم گیری اقتدار داشته باشیم چرا که جامعه جهانی نیز قطعا این حق را به ایران می دهد که در راستای منافع خود عمل کند.

برجام

 

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی همواره به برجام و قوانین بین المللی پایبند بوده، اظهار داشت: ایران هرگز از این مسیر دور نشده و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز این موضوع را تایید می کند، این در حالی است که کشورهایی همچون آمریکا و متحدان آن به قطعنامه الزام آور سازمان ملل و برجام پایبند نبودند.

پذیرش برجام برای رفع برخی نگرانی‌های جامعه جهانی بود

دهقانی فیروزآبادی در ادامه با یادآوری اینکه برجام برای به رسمیت شناختن حق استفاده صلح آمیز از فن آوری هسته ای و برداشتن موانع تحریمی تصویب شد، بیان داشت: جمهوری اسلامی برای رفع نگرانی های جامعه جهانی حاضر به پذیرش برخی محدودیت ها شد اما در مقابل انتظار داشتیم تحریم ها به صورت تمام و کمال برداشته شده و مبادلات تجاری انجام پذیرد که البته اقدامی در این زمینه صورت نگرفت.

وی همچنین طرح پیشنهادی اروپا برای تبادلات مالی(INSTEX) را یک شوخی تلخ توصیف و تصریح کرد: اینستکس بنا به درخواست اروپایی ها مورد بررسی قرار گرفت اما انتظارات ما را برآورده نمی کند از این رو هیچ مذاکره ای برای این موضوع با اروپایی ها نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: معیار ارزیابی ما برای اجرای برجام، اقدامات عملی طرف های اروپایی بوده و انتظار روشن ایران همان چیزی است که در متن برجام تصریح شده و چیزی خارج از این چارچوب قابل قبول نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet