هدر موبایل
1398/04/16 15:38:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر مطرح کرد؛

جناحی و لیستی رأی دادن به جناح های اصلی سیاسی کمتر از گذشته خواهد بود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است فراخوان قالیباف حرکتی در مقابل جریان اصولگرا و انقلابی نیست ولی جریانی نواصولگرا و تحول‌خواه در راستای گام دوم انقلاب است.
جناحی و لیستی رأی دادن به جناح های اصلی سیاسی کمتر از گذشته خواهد بود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است فراخوان قالیباف حرکتی در مقابل جریان اصولگرا و انقلابی نیست ولی جریانی نواصولگرا و تحول‌خواه در راستای گام دوم انقلاب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103352613833.jpg جناحی,و,لیستی,رأی,دادن,به,جناح,های,اصلی,سیاسی,کمتر,از,گذشته,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت جریان‌های سیاسی کشور در انتخابات مجلس گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و نیاز مبرم به شکل‌گیری مجلس قوی و پر انرژی که بتواند در تعامل و نظارت سختگیرانه و در عین حال مشفقانه با دولت اجرایی‌ سازوکارهای روی زمین مانده را پیگیری کند، تعیین وضعیت گروه های سیاسی موجود را در انتخابات مجلس با توجه به فاصله زمانی تا انتخابات غیردقیق است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به عملکرد ضعیف دولت و لیست امید احتمال اقبال عمومی به اصلاح طلبان را ضعیف خواند و اظهار داشت: علیرغم تلاش های انجام شده عملکرد دولت در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی جای دفاعی باقی نگذاشته است و به وعده ها عمل نشده است و مردم احساس می‌کنند از اعتماد آنها سوءاستفاده شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ریزش رأی اردوگاه اصلاح طلبان به معنای افزایش رای در سبد اصولگرایان خواهد بود یا خیر، بیان داشت: لزوماً اینطور نیست؛ مردم ایران هوشمند هستند و رفتارها و گفتارهای مسئولان و نامزدها را رصد می‌کنند و اگر تعارضی ببینند یا احساس کنند که فردی در حال شعار دادن است یا گذشته نامشخص یا عملکرد ضعیف دارد، بعید است به او اعتماد کنند.

فولادگر ادامه داد: به صورت کلی رفتار جناحی و لیستی رأی دادن به جناح های اصلی سیاسی کمتر از گذشته خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه ضمن اشاره به بیانیه گام دوم و توصیه‌های مکرّر رهبر معظم انقلاب درباره لزوم جوانگرایی در ارکان مختلف ساختار اداری و اجرایی کشور، یکی از محل‌های این جوانگرایی را مجلس دانست و تصریح کرد: باز کردن درهای انتخابات مجلس به روی جوانان متعهد، متخصص و دارای تجربه برای گذر از شرایط موجود لازم است و ارکان درگیر در فرایند انتخابات باید این ورود را تسهیل کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه خود جوانان نیز باید موضوع حضور را جدی بگیرند، عنوان کرد: از همین حیث من فکر می‌کنم فراخوان قالیباف برای حضور جوانان در انتخابات مجلس کار درستی بود و دیگر بزرگان هم باید با حمایت از این دست کارها و اتخاذ مواضع روشن نشان بدهند که خواهان حضور جوانان در عرصه سیاست گذاری هستند. با تحقق این شرایط است که می توان امیدوار بود جریان انقلاب و اصولگرا موفقیت نسبی در انتخابات مجلس کسب کند.

فولادگر همچنین در پاسخ به این نکته که فردی با سابقه اجرایی مانند قالیباف چرا باید برای موضوع انتخابات مجلس فراخوان بدهد گفت، توضیح داد: اتفاقاً در شرایط فعلی حرف و عمل افرادی مانند قالیباف که رزومه اجرایی خوب دارند و کارنامه شان نشان می‌دهد توانایی عمل به وعده ها را دارند بیشتر مورد اقبال است و جوانان و مردم نیز به این نوع افراد رغبت و تمایل بیشتری دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حتی من فکر می‌کنم خود آقای قالیباف هم می‌تواند و خوب است که وارد مجلس شود و با توجه به تجارب خویش از معضلات قانونی و حقوقی پیش روی نهادهای اجرایی، در فرآیند اصلاح و تصویب قوانین کمک کند و این کار حتماً از پذیرفتن سمت‌های اجرایی در شرایط فعلی مهم تر و اثرگذارتر خواهد بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: البته در صحنه فعالیت های اجرائی در مقابل صدها خدمت ماندگار، ممکن است چند خطای انگشت شمار هم باشد ولی همواره دیکته نانوشته بدون خطاست. فراخوان قالیباف حرکتی در مقابل جریان اصولگرا و انقلابی نیست ولی جریانی نواصولگرا و تحول خواه در راستای گام دوم انقلاب است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet