هدر موبایل
1398/04/16 15:03:24
سرویس فرهنگی
میرزاده با انتقاد از ورود ستاد تنظیم بازار به موضوع کنترل شهریه مدارس:

ستاد تنظیم بازار به جای شهریه مدارس قیمت گوشت و مرغ را سامان دهد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد این مسئله که افزایش شهریه مدارس نیاز به اخذ مجوز از ستاد تنظیم دارد، گفت: ستاد تنظیم بازار به جای شهریه مدارس قیمت گوشت و مرغ را سامان دهد.
ستاد تنظیم بازار به جای شهریه مدارس قیمت گوشت و مرغ را سامان دهد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد این مسئله که افزایش شهریه مدارس نیاز به اخذ مجوز از ستاد تنظیم دارد، گفت: ستاد تنظیم بازار به جای شهریه مدارس قیمت گوشت و مرغ را سامان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg ستاد,تنظیم,بازار,به,جای,شهریه,مدارس,قیمت,گوشت,و,مرغ,را,سامان,دهد Icana

سید حمایت میرزاده  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص برخورد ستاد تنظیم بازار با هرگونه افزایش شهریه مدارس، اظهار کرد: حوزه آموزش و پرورش در کشور یک متولی دارد و آن متولی هم وزارت آموزش و پرورش است و ورود هر نهاد دیگری به این حوزه فاقد وجاهت قانونی است.

قانون مدارس غیر انتفاعی توسط مجلس تصویب شده و در آن قانون شورایی تحت عنوان شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی کشور پیش بینی شده تا بر شهریه مدارس نظارت داشته باشد

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهتر است اعضای ستاد تنظیم بازار به جای شهریه مدارس به فکر  تنظیم بازار گوشت، مرغ، میوه و نیازهای اولیه زندگی مردم باشند؛ پس از آن نیز به قانون رجوع کنند که آیا می‌توانند به حوزه آموزش ورود کنند یا خیر.

مدرسه بازار نیست

وی با تأکید بر اینکه مدرسه بازار نیست که ستاد تنظیم بازار بخواهد به آن ورود کند، اضافه کرد: قانون مدارس غیر انتفاعی توسط مجلس تصویب شده و در آن قانون شورایی تحت عنوان شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی کشور پیش بینی شده تا بر شهریه مدارس نظارت داشته باشد که ریاست آن در سطح کشور به عهده شخص وزیر آموزش و پرورش است.

افزایش شهریه مدارس نیاز به اخذ مجوز از ستاد تنظیم ندارد

میرزاده یادآور شد: افزایش شهریه مدارس نیاز به اخذ مجوز از ستاد تنظیم بازار ندارد بلکه مجوزهای لازم باید شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی اخذ شود.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: چنانچه ستاد تنظیم بازار نیز با موارد غیرمتعارفی و تخلفی مواجه شود باید موارد مربوطه را به شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی و سامانه‌ای که آموزش و پرورش در این خصوص در نظر گرفته گزارش کند.

میرزاده با بیان اینکه اعضای ستاد تنظیم بازار حتما از قانونی که مجلس به تصویب رسانده است، بی اطلاع هستند؛ افزود: قطعا در صورتی که قانون ملاک باشد مرجع اصلی یعنی آموزش و پرورش به موضوع رسیدگی می کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مدرسه مانند بازار جای بگیر و ببند نیست و برخوردها باید تخصصی و با در نظر گرفتن عواقبش باشد چراکه تعطیلی هر مدرسه خسارت های بسیاری از جمله سرگردانی تعداد زیادی دانش آموز را در پی دارد.

به گزارش خانه ملت، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون اخذ تأییدیه کارگروه تنظیم بازار، فاقد وجاهت قانونی است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet