هدر اصلی
1398/04/17 08:40:38
سرویس سیاسی
رحیمی با اشاره به شرط ایران برای بازگشت ایالات متحده به میز مذاکرات:

آمریکا در عمل حسن نیت خود را اثبات کند

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید آمریکا برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی با لغو تحریم ها باید حسن نیت عملی خود را اثبات کند.
آمریکا در عمل حسن نیت خود را اثبات کند عضو هیات رئیسه مجلس می گوید آمریکا برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی با لغو تحریم ها باید حسن نیت عملی خود را اثبات کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107145464568.jpg آمریکا,در,عمل,حسن,نیت,خود,را,اثبات,کند Icana

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شکایت آمریکا از ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: در حالی که برجام مرجعیت حل اختلاف و رسیدگی به شکایت ها را مشخص کرده آمریکایی ها مسیر دیگری برای شکایت انتخاب کردند که به لحاظ حقوقی هیچ مبنایی ندارد، اساسا شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مرجعیت رسیدگی به شکایت مرتبط با برجام نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به عملکرد ایران در حوزه اتمی اظهار داشت: آژانس بین المللی اتمی در 15 گزارش رسمی تایید کرده که جمهوری اسلامی انحرافی از تعهدات برجامی خود و مقررات NPT نداشته، نگاه آژانس نسبت به ایران نگاه فنی و کارشناسی است و قاعدتا در مقام قضاوت برای حل اختلاف بین دو طرف حاضر نخواهد شد.

آمریکا دست خالی از شورای حکام خارج می شود

عضو فراکسیون امید در مجلس عنوان کرد: با توجه به همه مستنداتی که اجرای تعهدات ایران را تایید می کند به طور قطع به نظر می رسد که آمریکایی ها دست خالی از شورای حکام بر می گردند و از این شکایت بی نصیب خواهند بود.

برجام

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به شرط حضور آمریکا در جلسه وزرای خارجه گروه 1+4 برای اجرای برجام، تاکید کرد: لغو تحریم های نفتی و بانکی شرط حضور آمریکا در میز مذاکرات است، به هر حال برای ایران مهم است حسن نیت آمریکا و اروپا برای احیای مفاد برجام را در عمل ببیند و در واقع باید حسن نیت آمریکایی ها ثابت شود.

وی با بیان اینکه آمریکا در دو حوزه باید حسن نیت خود را به اثبات برساند، اظهار داشت: ایالات متحده باید ابتدا در حوزه رفع تحریم ها و سپس در زمینه آزادی عملی ایران برای بهره مندی اقتصادی از برجام گام بردارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دو موضوع برای اثبات حسن نیت آمریکایی ها برای احیای مفاد برجام تعیین کننده است، اظهار داشت: ایران عملکردها را ارزیابی می کند، اگر آمریکایی ها برای بازگشت به برجام حسن نیت داشته باشند در اولین قدم رفع تحریم ها را رقم می زنند، در صورتی که تحریم ها برداشته شود، ایالات متحده در مذاکرات 1+4 یعنی مذاکرات ایران با اروپایی ها، چین و روسیه حضور خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet