هدر موبایل
1398/04/16 15:31:52
سرویس اقتصادی
بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد

دعوت وزیر راه برای نخریدن مسکن می‌تواند به کاهش تقاضا کمک کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:افزایش قیمت ها موجب کاهش معاملات مسکن شده است،بازار کشش افزایش قیمت را ندارد، بنابر این می توان با ایجاد موجی جهت عدم خرید مسکن، بازار را به سمت کاهش قیمت ها سوق داد.
دعوت وزیر راه برای نخریدن مسکن می‌تواند به کاهش تقاضا کمک کند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:افزایش قیمت ها موجب کاهش معاملات مسکن شده است،بازار کشش افزایش قیمت را ندارد، بنابر این می توان با ایجاد موجی جهت عدم خرید مسکن، بازار را به سمت کاهش قیمت ها سوق داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42812.jpg دعوت,وزیر,راه,برای,نخریدن,مسکن,می‌تواند,به,کاهش,تقاضا,کمک,کند Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات بازار مسکن، گفت: متأسفانه بازار مسکن در یک سال و نیم اخیر دچار تورم و افزایش قیمت شده، به طوری که بر اساس آمارها قیمت ملک در این مدت بیش از 120 درصد افزایش داشته است.

مسکن

پشت پرده افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر چیست؟

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم افزایش قیمت مسکن دلایل مختلفی دارد که فعالیت دلالان و سوداگران و نبود قوانین مالیاتی به ویژه مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه بخشی از این عوامل و دلایل است، اما تمام مسائل در بستر کمبود مسکن رخ می دهد.

زمانی که میان عرضه و تقاضای مسکن تعادل وجود داشته باشد، عوامل و شاخص های موجود در بازار کمتر اثرگذار خواهند بود، اما وقتی چرخه خرید و فروش برهم خورده و تقاضا از عرضه پیش می گیرد، کوچک ترین مسائل اثری چند برابری پیدا می کنند

وی ادامه داد: زمانی که میان عرضه و تقاضای مسکن تعادل وجود داشته باشد، عوامل و شاخص های موجود در بازار کمتر اثرگذار خواهند بود، اما وقتی چرخه خرید و فروش برهم خورده و تقاضا از عرضه پیش می گیرد، کوچک ترین مسائل اثری چند برابری پیدا می کنند.

نقش تولید انبوه مسکن در متعادل کردن میزان عرضه و تقاضا

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: علت توجه و تأکید مسئولان دولتی به ویژه وزارت راه و شهرسازی به مسئله تولید انبوه مسکن نیز همان متعادل کردن میزان عرضه و تقاضا در بازار مسکن است، البته این مسئله در کوتاه مدت رخ نداده و باید چندین سال برای اثرگذاری تولید مسکن بر بازار منتظر ماند.

دعوت وزیر راه برای نخریدن مسکن؛ حربه دولت برای کاهش تقاضا در بازار مسکن

وی گفت: وزیر راه و شهرسازی برای کاهش التهابات بازار مسکن، مردم را به عدم خرید ملک در شرایط کنونی دعوت می کند، که به نظر می رسد این مسئله در کوتاه مدت می تواند از تقاضاها بکاهد، البته این اقدام راه کار قطعی نیست، بلکه دولت باید به دنبال اجرای سیاست ها و برنامه هایش باشد.

کاهش 60 درصدی معاملات مسکن در چند ماه اخیر

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به کاهش 60 درصدی معاملات مسکن در چند ماه اخیر، افزود: افزایش قیمت ها و ورود بازار مسکن به رکود تورمی موجب کاهش معاملات مسکن شده است، از این رو این مسئله نشان می دهد که بازار، کشش افزایش قیمت را ندارد، بنابر این می توان با ایجاد موجی جهت عدم خرید مسکن، بازار را به سمت کاهش قیمت ها سوق داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet