هدر موبایل
1398/04/16 16:33:49
سرویس اجتماعی
در نشست هم‌اندیشی بانوان شهرستان اسلامشهر مطرح شد؛

تأکید بر توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست

نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت بانوان در مسائل اجتماعی در شهرستان اسلامشهر با حضور برخی از نمایندگان مجلس برگزار و در این نشست بر توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست تأکید شد.
تأکید بر توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت بانوان در مسائل اجتماعی در شهرستان اسلامشهر با حضور برخی از نمایندگان مجلس برگزار و در این نشست بر توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست تأکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102780978680.jpg تأکید,بر,توانمندسازی,فقرا,با,اولویت‌سازی,زنان,سرپرست,خانوار,و,زنان,بدسرپرست Icana

به گزارش خبرنگار ،خبرگزاری خانه‌ملت، نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت بانوان در مسائل اجتماعی در شهرستان اسلامشهر با حضور از نمایندگان مجلس، فرماندار و جمعی از زنان شاغل در دستگاه های اجرایی این شهرستان برگزار شد.

در این نشست فریده اولادقباد رییس فراکسیون زنان مجلس، یکی از مهم‌ترین محورها در برنامه ششم توسعه را توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست دانست و گفت: در مجلس برای حمایت از بانوان و خانواده، اقدام به تصویب 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان خانه‌دار با اولویت زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست صورت گرفت.

رییس فراکسیون زنان مجلس افزود: مصوباتی از جمله تصویب لایحه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان و بازماندگان از تحصیل، لایحه حمایت از فرزندان بی‌هویت فاقد شناسنامه، لایحه امنیت زنان و جلوگیری از خشونت علیه زنان، لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی برای حمایت از کودکان، زنان و خانواده نیز در این راستا به تصویب رسیده است.

ضرورت تعریف نقش زنان در اقتصاد جامعه

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی نیز وجدان کاری، نظم و انظباط بین بانوان ادارات اسلامشهر و تشکیل کمیته‌های تخصصی در زمینه‌های کارآفرینی، آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی زنان و معرفی نخبگان شهرستان در اسلامشهر را از ویژگی های بارز این شهرستان برشمرد و بر ضرورت تعریف نقش زنان در اقتصاد جامعه را لازمه رونق تولید دانست.

ذوالقدر همچنین به بهره‌برداری از سالن ورزشی به ارزش یک میلیارد تومان در قاسم‌آباد خشکه، بهره‌برداری از سالن ورزشی نیمه‌کاره در روستای ده‌عباس، افتتاح زمین چمن ورزشگاه آپرین، اختصاص اعتباراتی برای هیئت‌های ورزشی و خوابگاه‌هایی برای ورزشکاران در اسلامشهر اشاره و  از تخصیص 300  میلیون تومان برای بازسازی و افتتاح کتابخانه واوان خبر داد.

تأکید بر حضور 30 درصدی بانوان در پست های مدیریتی و اجرایی

پروانه مافی عضو فراکسیون زنان مجلس نیز عنوان کرد: پایین بودن سطح زنان در زمینه مطالبات و حوزه‌های مشارکتی در شهرستان اسلامشهر و در کل کشور مشهود است و در مجلس شورای اسلامی از بین 290 نماینده تنها 17 نفر یعنی حدود 6 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند که در اکثر کمیسیون‌های مجلس فعالیت دارند و از حضور 30 درصدی بانوان در پست های مدیریتی و اجرایی حمایت می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet