هدر موبایل
1398/04/18 10:29:37
سرویس سیاسی
ابطحی با اشاره به پایان مهلت 60 روزه اروپا؛

قوه مقننه قاطعانه از اجرای گام دوم دولت حمایت می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کشورمان هنوز از برجام خارج نشده و همه گروه ها، احزاب، قوه مقننه و حتی مردم از تصمیم دولت برای اجرای گام دوم حمایت می کنند.
قوه مقننه قاطعانه از اجرای گام دوم دولت حمایت می‌کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد کشورمان هنوز از برجام خارج نشده و همه گروه ها، احزاب، قوه مقننه و حتی مردم از تصمیم دولت برای اجرای گام دوم حمایت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg قوه,مقننه,قاطعانه,از,اجرای,گام,دوم,دولت,حمایت,می‌کند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: طبق مفاد برجام اگر یکی از طرفین تعهداتش را اجرایی نکرد، دیگر اعضا هم می توانند تعهدات خود را محقق نکنند که این امر بر اساس موازین حقوقی بین الملل است.

در مواجه با برجام تعهد در برابر تعهد است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مواجه با برجام تعهد در برابر تعهد است لذا اگر نقضی صورت بگیرد حتما رفتار متقابل صورت انجام می شود، تصریح کرد: بنابراین باید یادآور شد کشورمان هنوز از برجام خارج نشده است.

وی ضمن یادآوری اینکه ابتدا ایالات متحده از برجام خارج شد و توافقنامه را نقض کرد، ادامه داد: این مهم در حالیست که اروپایی ها کمتر از یک ماه وقت برای ترمیم برجام خواستند اما بیش از 14 ماه ایران را معطل کردند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 14 مرتبه  فعالیت های ایران را صلح آمیز دانسته است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 14 مرتبه در گزارش های خود فعالیت های ایران را صلح آمیز دانسته است، اظهار کرد: بر این اساس باید اذعان کرد نمی توان به صورت یکطرفه به تعهدات توافقنامه برجام پایبند بود.

برجام

ابطحی با بیان اینکه مشاهده می شود برخی از مسئولان غربی صحبت از نقض برجام از سوی کشورمان می کنند که فقط بهانه گیری است، گفت: باید یادآور شد دانش هسته ای ایران بومی بوده و عاریه ای نبودن آن موجب می شود مستقل باشیم و آنها نیز نتوانند به کشورمان آسیب بزنند.

قوه مقننه و احزاب قاطعانه از اجرای گام دوم دولت حمایت می‌کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه گروه ها، احزاب، قوه مقننه و حتی مردم از تصمیم دولت برای اجرای گام دوم حمایت می کنند، خاطرنشان کرد: بر این اساس به اندازه ای که غنی سازی نیاز باشد، باید درصد غنی سازی را افزایش یابد و حداقل آن 20 درصد است؛ البته این غنی سازی برای پیشران های هسته ای و استفاده های صلح آمیز است و درصد آن می تواند تا مرز 70 الی 80 درصد هم افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید عباس عراقچی در نشست مشترک با ربیعی و کمالوندی برای اعلام آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز در پایان ۶۰ روز اول هستیم و چون خواسته‌های ما محقق نشده گام دوم را برمی‌داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet