هدر موبایل
1398/04/17 13:53:26
سرویس سیاسی
میرزایی:

جمهوری اسلامی با کاهش تدریجی تعهدات برجامی فرصتی به دیپلماسی داده است

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس گفت: کاهش تدریجی تعهدات جمهوری اسلامی این پیام را برای کشورهای ۱+۵  دارد که ایران با توجه به عملکرد اروپایی‌ها و آمریکا، بیش از این نمی تواند در برجام باقی بماند.
جمهوری اسلامی با کاهش تدریجی تعهدات برجامی فرصتی به دیپلماسی داده است رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس گفت: کاهش تدریجی تعهدات جمهوری اسلامی این پیام را برای کشورهای 1+5  دارد که ایران با توجه به عملکرد اروپایی‌ها و آمریکا، بیش از این نمی تواند در برجام باقی بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg جمهوری,اسلامی,با,کاهش,تدریجی,تعهدات,برجامی,فرصتی,به,دیپلماسی,داده,است Icana

جلال میرزایی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع سیاست های کلی نظام در موضوع برجام و  صحبت های "عراقچی" در نشست خبری ، گفت: چند روز پیش هم آقای رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت اعلام کردند و سیاست‌های کلی را مطرح کردند که موضع دولت حفظ برجام است و ایران به دنبال خروج از برجام نیست.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:جمهوری اسلامی با توجه به عدم پایبندی اروپایی ها به انجام تعهدات شان با گذشت یک سال از خروج ترامپ از برجام، ایران هم مسیر دیگری را پیش گرفته است، به موازات عدم پایبندی اروپایی ها به تعهداتشان جمهوری اسلامی هم به صورت تدریجی تعهداتش را کم می کند.

بیشتربخوانید:

 

وی با بیان اینکه هدف آمریکا از خروج آمریکا از برجام برهم زدن امنیت روانی ایران بوده است،ادامه داد: کاهش تدریجی تعهدات جمهوری اسلامی این پیام را برای کشورهای 1+4  دارد که ایران با توجه به عملکرد اروپایی‌ها و آمریکا ،بیش از این نمی تواند در برجام باقی بماند.

میرزایی با اشاره به صحبت عراقچی که معطل اینستکس نمی‌مانیم و با اتکای به خود حرکت می‌کنیم، مطرح کرد:جمهوری اسلامی اقدام خروج از برجام را هم سریع انجام نمی دهد، برای این که فرصتی به دیپلماسی بدهد و فرصتی برای حفظ برجام بدهد ،برجامی که سال ها به تعبیری حدود ۱۳ یا ۱۴ سال برای آن کار شده و زحمت کشیده شده  و مذاکرات فشرده به کار برده است و به دست آمده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نکته "عراقچی" که روند کاهش تعهدات ایران در راستای حفظ برجام است ،خاطرنشان کرد: موضع و سیاست های دولت این است که این اقدامات در راستای حفظ برجام انجام می‌گیرد، اما اگر اروپایی‌ها همچنان تعلل داشته باشند و اقدام عملی انجام ندهند؛باید شاهد این باشیم که دولت جمهوری اسلامی هم چاره جز عدم پایبندی به برجام نداشته باشد.

اروپا در پیش فرض حفظ برجام به هر قیمتی از سوی ایران تجدیدنظر کند

میرزایی با اشاره ظرفیت های مهم جمهوری اسلامی در زمینه نظامی،اقتصادی و دانش هسته ای و غیره تصریح کرد: به نظر می‌رسد طرح تحقیقاتی که آمریکایی ها و اروپایی ها انجام دادند که در یک سالی که ترامپ از برجام خارج شد، پیش فرض بر این است که ایران چاره‌ای جز باقی ماندن در برجام ندارد، علیرغم اقداماتی که آمریکا انجام می‌دهد و همینطور تحلیل اروپایی ها این است که ایران خواستار خروج از برجام نیست .

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد: با اقداماتی که جمهوری اسلامی انجام می دهد، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها ناچار هستند در این پیش فرض و هم در محاسباتی که براساس این پیش فرض انجام دادند، تجدید نظرکنند؛ بنابراین این تجدید نظر در محاسباتی که طی سال‌های اخیر داشتند، شاید باعث می شود که این ها پای کار بیایند از مرگ برجام جلوگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet