هدر اصلی
1398/04/17 10:58:58
سرویس سیاسی
صادقی با اشاره به 15گزارش آژانس درباره التزام ایران به برجام:

شورای حکام آژانس باید در محکومیت آمریکا تصمیم بگیرد

عضو فراکسوین امید مجلس با اشاره به درخواست غیرموجه آمریکا، گفت: شورای حکام آژانس باید در جهت محکومیت آمریکا تصمیم بگیرد.
شورای حکام آژانس باید در محکومیت آمریکا تصمیم بگیرد عضو فراکسوین امید مجلس با اشاره به درخواست غیرموجه آمریکا، گفت: شورای حکام آژانس باید در جهت محکومیت آمریکا تصمیم بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/53946.jpg شورای,حکام,آژانس,باید,در,,محکومیت,آمریکا,تصمیم,بگیرد Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به موافقت شورای حکام با درخواست نماینده آمریکا مبنی بر برگزاری نشست فوری علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران، گفت: درخواست آمریکا به لحاظ حقوقی غیرموجه است، برجام توافق مورد تایید آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است و آژانس هم طی پانزده گزارش التزام ایران به برجام را تایید کرده و آمریکاست که از توافق خارج شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است که تصمیمی در این رابطه بگیرد، باید در جهت محکومیت آمریکا باشد. به نظر می‌رسد که شورای حکام و اعضای آژانس علیه ایران اظهارنظر نکنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به نظر فضای منفی علیه آمریکا در این نشست شکل بگیرد. گزارش‌های آژانس و تایید پایبندی ایران به برجام این موضوع را محتمل‌تر کرده است، جمهوری اسلامی هیچ تخطی از برجام نکرده است و پس از یک سال خویشتن‌داری تصمیمی در مقابله با آمریکا طبق مفاد توافقنامه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ جکی ولکات نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی  خواستار تشکیل جلسه فوری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اقدام هسته‌ای ایران شده و این پیشنهاد مورد موافقت قرار گرفته است. در همین راستا قرار است روز چهارشنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی جلسه ای را برگزار کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet