آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/04/17 11:21:19
سرویس فرهنگی
نصراللهی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مناسب‌ترین ابزار مدیریت بحران هستند:

همه باید خبرنگار بحران باشند

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی، بابیان اینکه در کشور بحران‌خیز ایران مناسب‌ترین ابزار مدیریت بحران رسانه‌ها هستند که خبرنگاران در آن نقشی اساسی دارند تاکیدکردکه تمام خبرنگاران باید برای آگاهی از مشکلات زمان بحران و نحوه رویارویی با آن آموزش ببینند.
همه باید خبرنگار بحران باشند رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی، بابیان اینکه در کشور بحران‌خیز ایران مناسب‌ترین ابزار مدیریت بحران رسانه‌ها هستند که خبرنگاران در آن نقشی اساسی دارند تاکیدکردکه تمام خبرنگاران باید برای آگاهی از مشکلات زمان بحران و نحوه رویارویی با آن آموزش ببینند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610100823873899.jpg همه,باید,خبرنگار,بحران,باشند Icana

اکبر نصراللهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تربیت خبرنگاران بحران در کشور را امری ضروری دانست و افزود: ایران در معرض بحران‌های مختلف قرار دارد و از 40 بحرانی که در دنیا وجود دارد، حدود 30 بحران در ایران اتفاق افتاده است، بنابراین می‌توان گفت که کشور مستعد بروز این نوع بحران‌ها است.

رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، ادامه داد: آنچه مسلم است در کشوری که با مخاطرات و بحران‌‎های بسیار زیاد طبیعی همچون سیل، زلزله و طوفان و غیرطبیعی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی روبرو بوده حتما باید مسئولان مربوطه در زمینه مدیریت بحران برنامه داشته باشند و برای کاهش مشکلات ناشی از آن از ابزارهای مناسب استفاده کنند.

موکول کردن ارائه برنامه‌های آموزشی به زمان بحران آسیب‌زا است

وی با بیان اینکه مناسب‌ترین ابزار مدیریت بحران رسانه‌ها هستند و خبرنگاران در این مورد نقش بسیار اساسی دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه آسیبی که در این رابطه وجود دارد، این است که دستگاه‌های متولی مختلف اعم از رسانه‌ای و غیر رسانه‌ای کار خود را در این حوزه به زمان بروز بحران موکول می‌کنند و این موضوع برای کشوری که این تعداد بحران را تجربه کرده است، مطلوب نیست.

استاد مدیریت بحران کشور، تاکید کرد: ضرورت دارد در شرایطی که هنوز بحران اتفاق نیفتاده است یا در دوره‌ای که با مخاطره مواجه هستیم و هنوز تبدیل به بحران نشده است، خبرنگاران برای آگاهی از مشکلات زمان بروز بحران و چگونگی رویارویی با آن آموزش ببینند و آن را تکمیل کرده و ارتقا دهند، ضمن اینکه تنها نباید عده محدودی از آنها به این امر مبادرت ورزند، بلکه همه باید خبرنگار بحران باشند.

خبرنگاران بحران باید تجربیات خود را مکتوب کنند

نصراللهی یادآورشد: بی‌تردید بحران خبر نمی‌کند و نیروهای رسانه هم زیاد نیستند و معلوم هم نیست که بحران در چه منطقه‌ای اتفاق خواهد افتاد، بنابراین همه افرادی که در رسانه‌ها در تمام سطوح فعال هستند اولین موضوعی که باید بدانند، این است که بحران را بشناسند و برای انتشار اخبار بحران آموزش ببینند، ضمن اینکه آموزش خبرنگاران محدود به زمان بروز بحران نباشد، بلکه آنها باید قبل از بحران آموزش ببینند.

رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، اظهار کرد: خبرنگاران بحران در زمان بروز بحران باید تجربیات خود را مکتوب کنند، ضعف و قوت‌های خود را بشناسند تا بتوانند در بحران موفقیت بیشتری داشته باشند که نتیجه آن به طور قطع کاهش هزینه‌های تحمیل شده به مردم آسیب‌دیده خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet