هدر موبایل
1398/04/18 08:59:42
سرویس اقتصادی

انتقاد از تفاوت فاحش قیمت کالا در مناطق مختلف پایتخت

کمالی پور می گوید فروش اجناس مختلف دربازار بدون اتیکت و برچسب قیمت غیر قانونی است.
انتقاد از تفاوت فاحش قیمت کالا در مناطق مختلف پایتخت کمالی پور می گوید فروش اجناس مختلف دربازار بدون اتیکت و برچسب قیمت غیر قانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105114379450.jpg انتقاد,از,تفاوت,فاحش,قیمت,کالا در,مناطق,مختلف,پایتخت Icana

یحیی کمالی پور درگفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  تفاوت فاحش نرخ کالاهای اساسی در بازار اقتصادی کشور گفت: متاسفانه ما شاهد اختلاف  قیمت کالاهای اساسی مشابه در مناطق مختلف کشور  در شرایطی هستیم که  این مسئله  دهک های کم در آمد  جامعه  را با مشکلات اقتصادی  روبرو کرده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برطبق قانون سازمان تعزیرات و مجموعه اصناف کشور  موظف  هستند که از گران فروشی کالا در بازار کشور جلوگیری کنند زیرا تامین اقتصاد معیشتی مردم از هر موضوعی با اهمیت تر است.

تفاوت قیمت یک کالا در شمال و جنوب پایتخت به ضرر مصرف کننده است

کمالی پور افزود: بطور مثال ما در پایتخت شاهد هستیم که قیمت کالای  مشابه در شمال و جنوب   این کلان شهر با یکدیگر  متفاوت است و این در حالی است که چند نرخی بودن کالاهای اساسی و غذایی در کشور بر معضلات اجتماعی و اقتصادی افزوده است. 

 نماینده مردم جیرفت در مجلس  تصریح کرد:  نباید به بهانه های مختلف، با افزایش نرخ کالا  و اجناس مختلف  فشارهای اقتصادی بر مصرف کننده تحمیل کرد  بنابراین الزامی است که اقدامات اساسی در این راستا مدنظر  قرار بگیرد  تا بتوان  شرایطی را مهیا کرد تا افراد در  هر نقطه شهر  کالاهای مختلف را با نرخ مشخص خریداری  کنند.

وی ادامه داد: برای نظارت فراگیر بر قیمت گذاری در کالاهای اساسی غذایی باید تعزیزات و دستگاه های نظارتی چتر حمایتی شان را  بر روی همسان سازی  قیمت ها  باز کنند تا مردم بویژه دهک های کم درآمد جامعه بتواند کالاهای اساسی و غذایی را با نرخ منطقی و متعادل خریداری کنند.

فروش اجناس مختلف دربازار بدون برچسب قیمت غیر قانونی است

عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه فروش اجناس مختلف دربازار بدون برچسب قیمت غیر قانونی است یادآور شد: همسان سازی قیمت ها  بویژه در کالاهای اساسی در شرایط کنونی اقتصادی کشور الزام آور است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet