خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/17 12:30:38
سرویس اجتماعی
برخورد با رئیس ایستگاه‌های مترو در صورت فعالیت دستفروشان؛

شهرداری جای برخورد سلبی؛ دستفروشان را ساماندهی کند

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس از بررسی پدیده دستفروشی در متروها در این فراکسیون خبر داد و گفت: با ساماندهی دستفروشان از فعالیت دستفروشان غیرواقعی جلوگیری می شود.
شهرداری جای برخورد سلبی؛ دستفروشان را ساماندهی کند سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس از بررسی پدیده دستفروشی در متروها در این فراکسیون خبر داد و گفت: با ساماندهی دستفروشان از فعالیت دستفروشان غیرواقعی جلوگیری می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201907103695656869.jpg شهرداری,جای,برخورد,سلبی؛,دستفروشان,را,ساماندهی,کند Icana

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران مبنی بر اینکه در صورت مشاهده فعالیت دستفروش‌ها در مترو رئیس ایستگاه‌ها برکنار و با آنها برخورد می‌شود، گفت: دستفروشان مترو باید ساماندهی شوند و نباید با آنها چکشی و پلیسی برخورد شود بلکه به جای چنین اقداماتی باید ساماندهی و اختصاص فضاهای مناسبی برای تامین معیشت آنها در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد؛ البته به طور مداوم چنین اظهاراتی مطرح می‌شود و مشخص نیست عملیاتی شود یا نه.

صدیف بدری

بررسی پدیده دستفروشی در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی از بررسی پدیده دستفروشی در فراکسیون مدیریت شهری مجلس خبر داد و افزود: اغلب دستفروشان مترو زنان سرپرست خانوار هستند که برای تامین معیشت و از سر فقر و نداری به دستفروشی روی آوردند بنابراین جلوگیری از فعالیت آنها منجر به افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

اقتصاد مریض و بیمار، علت افزایش تعداد دستفروشان سطح شهر و مترو

وی اقتصاد مریض و بیمار کشور را علت افزایش تعداد دستفروشان سطح شهر و مترو دانست و ادامه داد: این قشر به دلیل نبود اشتغال مناسب و شرایط نامناسب اقتصادی و گرانی به دستفروشی روی آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

  • خرید و فروش مواد مخدر وکالاهای قاچاق در پوشش دستفروشی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دستفروشان از سرنیاز دستفروشی می‌کنند نه شکم‌سیری، گفت: وقتی دولت نتوانسته عملکرد مناسبی در زمینه اشتغال پایدار و مناسب داشته باشد باید شاهد افزایش مشاغل غیررسمی و دستفروشی باشیم؛ برای کاهش اشتغال غیررسمی دستگاه های اجرایی باید فکری اساسی برای بهبود اشتغال داشته باشند.

با ساماندهی دستفروشان، دست فروشان واقعی از غیرواقعی تشخیص داده می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نه تنها در پایتخت بلکه در تمامی استان‌ها شاهد افزایش تعداد دستفروشان هستیم، ادامه داد: به دلیل تردد بالا در مترو تعداد دستفروشان روز به روز در حال افزایش است و باید سریع تر برای ساماندهی آنها چاره اندیشی شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet