هدر موبایل
1398/04/17 14:25:53
سرویس اقتصادی
بدری با اشاره به ضرورت افزایش وام ساخت و ساز مسکن؛

افزایش وام خرید مسکن موجب تثبیت گرانی می شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با کاهش تقاضا برای خرید مسکن، احتمال شکسته شدن قیمت ها در بازار وجود دارد و این کوتاه ترین راه کار برای مدیریت بازار مسکن است.
افزایش وام خرید مسکن موجب تثبیت گرانی می شود سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با کاهش تقاضا برای خرید مسکن، احتمال شکسته شدن قیمت ها در بازار وجود دارد و این کوتاه ترین راه کار برای مدیریت بازار مسکن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904102852706600.jpg افزایش,وام,خرید,مسکن,موجب,تثبیت,گرانی,می,شود Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره عدم افزایش تسهیلات خرید مسکن، گفت: در شرایط کنونی وزارتخانه معتقد است که افزایش وام خرید مسکن تنها موجب تشدید تورم و افزایش قیمت ها در بازار مسکن می شود.

وام مسکن

افزایش وام مسکن خریداران را از خرید مسکن دور می کند

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد که افزایش وام خرید مسکن نه تنها افزایش قدرت خرید متقاضیان را به دنبال ندارد، بلکه با تشدید قیمت ها، خریداران بیش از گذشته از خرید مسکن دور می شوند.

تلاش وزارت راه برای مدیریت فضای روانی بازار مسکن

وزیر راه و شهرسازی در هفته اخیر اعلام کرد که مردم تا کاهش قیمت ها، مسکن خریداری نکنند، این نشان دهنده این است که وزارتخانه به دنبال مدیریت فضای روانی بازار مسکن است

وی گفت: از طرف دیگر وزیر راه و شهرسازی در هفته اخیر اعلام کرد که مردم تا کاهش قیمت ها، مسکن خریداری نکنند، این نشان دهنده این است که وزارتخانه به دنبال مدیریت فضای روانی بازار مسکن است.

شکسته شدن قیمت ها با کاهش تقاضا برای خرید مسکن

بدری تصریح کرد: قطعا با کاهش تقاضا برای خرید مسکن، احتمال شکسته شدن قیمت ها در بازار وجود دارد و این کوتاه ترین راه کار برای مدیریت بازار مسکن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته سیاست هایی همچون عدم خرید مسکن، در دراز مدت جواب نمی دهد و دولت باید استراتژی چند ماهه اخیر خود درباره تولید مسکن و ارائه مشوق های جدید جهت ورود سازندگان برای ساخت انبوه مسکن را عملیاتی کند.

اولویت اصلی وزارت راه اختصاص تسهیلات کلان برای سازندگان مسکن است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من اولویت اصلی در بحث تزریق اعتبار به بخش مسکن، اختصاص تسهیلات کلان برای سازندگان مسکن است، زیرا اگر انبوه سازان تشویق به ساخت مساکن جدید در کشور شوند، آن زمان بازار مسکن رونق گرفته و می توان به کاهش قیمت ها امید داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet