هدر موبایل
1398/04/17 15:55:46
سرویس اقتصادی
حناچی:

سرمایه‌های کشور نباید به شکل راکد در خانه‌های خالی بلوکه شود

شهردار تهران با بیان اینکه بانک‌های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، گفت: نباید بخش عمده‌ای از سرمایه‌های کشور به شکل راکد در خانه‌های خالی بلوکه شود.
سرمایه‌های کشور نباید به شکل راکد در خانه‌های خالی بلوکه شود شهردار تهران با بیان اینکه بانک‌های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، گفت: نباید بخش عمده‌ای از سرمایه‌های کشور به شکل راکد در خانه‌های خالی بلوکه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201809103004981924.jpg سرمایه‌های,کشور,نباید,به,شکل,راکد,در,خانه‌های,خالی,بلوکه,شود Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،پیروز حناچی پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی اجرای طرح جامع مالیاتی در جمع خبرنگاران، گفت:در جلسه امروز موضوع ماده (169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مطرح شد و بر این اساس تمام دستگاه‌هایی که بانک اطلاعاتی دارند می‌توانند به سازمان امور مالیاتی کمک کنند که شهرداری تهران نیز از جمله دستگاه‌هایی است که این نوع اطلاعات را تولید می‌کند.

شهردار تهران با بیان اینکه به سازمان امور مالیاتی پیشنهاد شد که از پتانسیل شهرداری تهران در زمینه تأدیه مالیات که بخشی از آن مالیات محلی است استفاده کنند، افزود: می‌توان به سازمان امور مالیاتی کمک کرد تا بانک اطلاعاتی خود را به روز کند چرا که ممیزی املاک یکی از اقداماتی بوده که توسط شهرداری تهران به صورت دوره‌ای انجام می شود و این اطلاعات هر میزان که به روز باشد می‌توان از آن برای دستگاه‌های دیگر استفاده کرد.

شهرداری تهران معتقد است که بانک‌های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد

حناچی با بیان اینکه شهرداری تهران معتقد است که بانک‌های اطلاعاتی باید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، افزود: اگر این اقدام انجام شود بیگ دیتا در کشور ایجاد می‌شود و در زمانی که اطلاعات بزرگ در کشور وجود داشته باشد می‌توان تصمیمات بزرگ و تأثیرگذار اخذ کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع خانه‌های خالی در اقتصاد کلان مورد بحث قرار می‌گیرد، تأکید کرد: شرایط ناامن اقتصادی یا تورم بالا می‌تواند در این حوزه تأثیرگذار باشد و نباید بخش عمده‌ای از سرمایه‌های کشور به شکل راکد در خانه‌های خالی بلوکه شود.

شهردار تهران تصریح کرد: باید اقداماتی انجام شود و مکانیزم‌هایی در اختیار گرفت تا بتوان موضوع خانه‌های خالی را کنترل کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet