شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/18 09:35:55
سرویس اجتماعی
بازدید نمایندگان تهران از دشت ری؛

احداث شهرک صنعتی 30 هکتاری بازیافت زباله در گود محمودآباد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران از احداث شهرک صنعتی ۳۰ هکتاری بازیافت پسماند زباله در گود محمودآباد ظرف تا پایان سال خبر داد و در بازدید امروز مجمع نایندگان استان تهران به این موضوع تأکید شد.
احداث شهرک صنعتی 30 هکتاری بازیافت زباله در گود محمودآباد عضو مجمع نمایندگان استان تهران از احداث شهرک صنعتی 30 هکتاری بازیافت پسماند زباله در گود محمودآباد ظرف تا پایان سال خبر داد و در بازدید امروز مجمع نایندگان استان تهران به این موضوع تأکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109767661281.jpg احداث,شهرک,صنعتی,30,هکتاری,بازیافت,زباله,در,گود,محمودآباد Icana

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید کارگروه اجتماعی مجمع نمایندگان استان تهران از دشت ری استان تهران، اظهار کرد: در این بازدید سیده فاطمه ذوالقدر، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، فریده اولادقباد، محمود صادقی به همراه مدیرکل محیط زیست استان تهران و برخی دیگر از مدیران شهری حضور داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری بازدیدهای چند باره مجمع نمایندگان تهران مجلس از مناطق مختلف استان تهران، افزود: این بازدید به منظور پیگیری مصوبات بازدیدهای پیشین از این مناطق صورت گرفت.

بازدید کارگروه اجتماعی مجمع نمایندگان استان تهران از دشت ری در جنوب تهران

 

احداث شهرک صنعتی بازیافت زباله تا پایان سال

وی ادامه داد: منطقه گود محمود آباد که به عنوان یکی از مکان‌های جمع‌آوری زباله معروف است، کاملا جمع شده تا در این منطقه یک شهرک صنعتی صنفی 30 هکتاری برای بازیافت زباله، با همکاری محیط زیست ‌احداث شود تا افرادی که از این طریق نیز امرار معاش می‌کردند نیز در این شهرک صنعتی مشغول به کار شوند.

بادامچی با بیان اینکه مجوزهای اولیه برای احداث این شهرک صنعتی اخذ شده، گفت: بر اساس برنامه زمانبندی تا پایان سال کلنگ احداث این شهرک صنعتی مهم در منطقه گود محمودآباد زده خواهد شد.

هجوم فاصلاب و پسماند به زمین‌‎های کشاورزی جنوب استان تهران

عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: موضوع دیگری که در بازدید امروز پیگیری شد، هجوم پسماندها به زمین‌های زیر کشت کشاورزی در جنوب استان تهران از طریق رودخانه‌‎های شمال استان مثل رودخانه سرخه حصار بود که آب زلال این رودخانه‌ها در طول مسیر با فاصلاب آغشته می‌شود و محصولات کشاورزی را غیربهداشتی می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه حجم بالایی از سبزیجات و مرکبات استان تهران از زمین‌های شرق دشت ری تأمین می‎شود، اضافه کرد: آب فاصلاب جمع شده در جنوب استان یک فاجعه بهداشتی در منطق جنوب استان به وجود آورده که مقرر شد در این باره با مسئولان آب و فاصلاب استان تهران، جهاد کشاورزی و محیط زیست برگزار کنیم تا برای این معضل زمین‌های جنوب استان راهکاری مناسب پیش بینی شود.

بازدید کارگروه اجتماعی مجمع نمایندگان استان تهران از دشت ری در جنوب تهران

 

وجود 600 واحد فاقد مجوز تفکیک زباله در دشت ری

بادامچی اضافه کرد: یکی دیگر از معضلات به وجود آمده در دشت ری، وجود 600 واحد بدون مجوز تفکیک پسماند در این منطقه است که زمین‌های کشاورزی را خریده یا به نحوی در آنجا حضور دارند و با تغییر کاربری زمین کشاورزی، بدون رعایت موارد بهداشتی و استاندارد اقدام به تفکیک و سوزاندن پسماند زباله می‌کنند که کمترین آسیب آن آلودگی هوای ناشی از سوزاندان زباله است.

وی اضافه کرد: محیط کار در این مناطق بسیار آلوده و غیربهداشتی است و افرادی که در این مناطق نیز مشغول به کار بوده و افرادی با سنین پایین و کودک کار هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: همچنین در منطقه‌ای از دشت ری لاشه‌های دامی به صورت سنتی چربی سوزی می‌شود که این اقدام نیز فاقد مجوزهای لازم از سوی نهادهای مربوطه است و این وضعیت نیز باید با اخذ مجوزهای لازم به شکل ساماندهی فعالیت کنند تا روغن به دست آمده از این روش نیز بسته بندی و حتی قابلیت صادرات نیز داشه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet