هدر موبایل
1398/04/18 10:57:38
سرویس سیاسی
عباسی مطرح کرد:

تقویت شوراهای شهر با استانی شدن انتخابات مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید اگر شوراهای شهر تقویت شود و امور روستایی و شهری به پارلمان محلی واگذار شود در پارلمان ملی می توان مسائل مهم تر را پیگیری کرد.
تقویت شوراهای شهر با استانی شدن انتخابات مجلس عضو هیات رئیسه مجلس می گوید اگر شوراهای شهر تقویت شود و امور روستایی و شهری به پارلمان محلی واگذار شود در پارلمان ملی می توان مسائل مهم تر را پیگیری کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg تقویت,شوراهای,شهر,با,استانی,شدن,انتخابات,مجلس Icana

اسدالله عباسی عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستگیری برخی اعضای شوراهای شهر و روستا، به لزوم تقویت این شوراها اشاره کرد و گفت: یکی از اهدافی که طرح استانی شدن انتخابات مجلس دنبال می کرد نظامند کردن و نظارت پذیر کردن شوراهای شهر و روستا بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: انتظار می رود که شوراهای شهر و روستا برابر بر وظایف و ماموریت هایی که قانون اساسی در نظر گرفته است، عمل کند، در عین حال لازم می دانیم که جایگاه شوراهای شهر و روستا با رعایت ضوابط تعریف شده حفظ شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: شوراها باید بر ریل قانون اساسی حرکت کنند تا فعالیت های آنها با وظایفشان متناقض نباشد، سوءاستفاده ها شکل نگیرد، تحرکات غیرقانونی صورت نگیرد و همه برنامه و وفعالیت ها قانونمند شود.

جرایم انتخاباتی

 

وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در زمینه بررسی عملکرد شوراهای شهر و روستا رفتار درستی نداشته اند، بیان داشت: اخیرا شاهد هستیم تعدادی از اعضای شوراهای شهر و روستا از جایگاه خود سوءاستفاده و تخلفاتی صورت داده اند، این مسائل باعث ایجاد نگرانی در مردم شده است.

با تقویت و تعالی شوراهای شهر و نظارت دقیق و عملکرد آنها می توان کیفیت پارلمان ملی را نیز ارتقا داد

عباسی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه باید مجلس و کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به این موضوع ورود کند، گفت: باید ضمن تقویت شوراهای شهر برای انجام وظایف و در اختیار داشتن امکانات، راه های که برای تخلف وجود دارد بسته شود، در این زمینه باید دستگاه های نظارتی فعال تر عمل کنند تا افراد قلیل در شوراها با سوء استفاده از جایگاه شان عملکرد مثبت و سازنده شوراها را که باعث آبادانی، توسعه شهرها، فعالیت های مثبت فرهنگی و عمرانی استان ها شده است نادیده گرفته نشود.

این نماینده مجلس با تاکید بر تقویت شوراهای شهر و روستا، اظهار داشت: باید پارلمان های محلی تقویت شود تا پارلمان ملی و استانی شکل بگیرد و مطالبات ملی را پیگیری کند، در حال حاضر مجلس به تمام موضوعات از ریز تا درشت در روستاها و استان ها را پیگیری می کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با تقویت و تعالی شوراهای شهر و نظارت دقیق و عملکرد آنها می توان کیفیت پارلمان ملی را نیز ارتقا داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet