هدر موبایل
1398/04/18 08:58:40
سرویس اقتصادی
250 هزار میلیارد تومان "ارز دولتی" در جیب سوداگران؛

به کارگیری ظرفیت "بسیج" برای کنترل قیمت‌ها

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت:سازمان‌های حمایت از مصرف‌کننده و تعزیرات حکومتی که از کمبود نیروی انسانی برای اعمال نظارت، گلایه مند دارند می تواند از ظرفیت بسیج برای نظارت و کنترل بازار استفاده کنند.
به کارگیری ظرفیت "بسیج" برای کنترل قیمت‌ها عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت:سازمان‌های حمایت از مصرف‌کننده و تعزیرات حکومتی که از کمبود نیروی انسانی برای اعمال نظارت، گلایه مند دارند می تواند از ظرفیت بسیج برای نظارت و کنترل بازار استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104219829541.jpg به,کارگیری,ظرفیت,"بسیج",برای,کنترل,قیمت‌ها Icana

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ادعای سازمان حمایت از مصرف‌کننده مبنی بر کمبود نیروی انسانی برای بازرسی در بازار، گفت: می‌توان از ظرفیت نیروهای مردمی مانند بسیج -که مورد وثوق هستند- برای کنترل بازار استفاده کرد، سازمان‌های حمایت از مصرف‌کننده و تعزیرات حکومتی که از کمبود نیروی انسانی گلایه مند دارند باید به دنبال به کارگیری این ظرفیت باشند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: با استفاده از نیروی مردمی،  مشکلات مردم سیل زده خوزستان نه تنها حل شد بلکه به یک حماسه ملی تبدیل شد.

اگرچه در سال گذشته دولت 18 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی براساس ارز 4200 تومانی تخصیص داد اما این اعتبار تنها به جیب سودجویان رفت

وی با بیان اینکه بسیجیان، طلاب، داوطلبان هلال احمر، سپاه، نیروهای مسلح و ارتش می‌توانند ظرفیت مناسبی برای حل مشکلات مردمی باشند، اظهار کرد: می توان با استفاده از ظرفیت نیروهای بسیجی‌ از گرانفروشی جلوگیری کرد، در حال حاضر برخی فروشندگان از نبود نظارت کافی به دلیل کمبود نیرو در زمینه بازرسی، سوءاستفاده کرده و به راحتی اجناس را گران به فروش می‌رسانند.

دولت نظارتی بر قیمت کالاها در بازار ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت نظارتی بر قیمت کالاها در بازار ندارد، خاطرنشان کرد: اگرچه در سال گذشته دولت 18 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی براساس ارز 4200 تومانی تخصیص داد اما این اعتبار تنها به جیب سودجویان رفت.

در سال 97 حدود 250 هزار میلیارد تومان از بیت المال در اختیار سوداگران قرار گرفت

ابوترابی با بیان اینکه در سال 97 حدود 250 هزار میلیارد تومان از بیت المال در اختیار سوداگران قرار گرفت، تصریح کرد: دلالان کالاها را با ارز دولتی وارد کردند اما براساس دلار 12 هزار تومانی در اختیار مردم قرار دادند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: برای بودجه سال 98 نیز مجلس 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی سوبسید در نظر گرفت اما تاکنون مکانیزم مناسبی برای تخصیص این ارز در نظر گرفته نشده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet