هدر موبایل
1398/04/18 09:54:26
سرویس اقتصادی
انتقاد از بی توجهی وزارت راه به ساماندهی خانه‌های خالی:

ابَرمالکان زیر منگنه سامانه جامع املاک

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود، گفت: با تحقق این مسئله می توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی کرد.
ابَرمالکان زیر منگنه سامانه جامع املاک سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود، گفت: با تحقق این مسئله می توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905102282043794.jpg ابَرمالکان,زیر,منگنه,سامانه,جامع,املاک Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت سلاطین مسکن در کلانشهرها، گفت: وجود ابرمالکان در شهرهایی مانند تهران نشأت گرفته از نبود نظارت و خلاء سیستم های یکپارچه اطلاعاتی است و افراد در این وضعیت اقدام به خرید گسترده مسکن و خالی نگه داشتن آن ها برای کسب سود بیشتر می کنند.

صدیف بدری

تکلیف دولت برای راه اندازی سامانه جامع املاک کشور

بر اساس قانون، دولت مکلف است که سامانه جامع املاک کشور را برای شناسایی مساکن در کشور راه اندازی کند، اما مـتأسفانه تاکنون هیچ اقدامی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تحقق این مصوبه قانونی صورت نگرفته است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، دولت مکلف است که سامانه جامع املاک کشور را برای شناسایی مساکن در کشور راه اندازی کند، اما مـتأسفانه تاکنون هیچ اقدامی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تحقق این مصوبه قانونی صورت نگرفته است.

تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود

وی با بیان اینکه تمام اطلاعات املاک مسکونی و تجاری باید در سامانه جامع املاک کشور درج شود، افزود: با تحقق این مسئله می توان به راحتی ابرمالکان و سلاطین بازار مسکن را شناسایی و در جهت ساماندهی این مسئله گام برداشت.

راه اندازی سامانه جامع املاک کلید اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی

بدری گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده در شرایط کنونی بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد که با راه اندازی سامانه جامع املاک، اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی محقق خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در چند سال اخیر سازمان امور مالیاتی به دلیل نبود اطلاعات جامع نتوانسته نسبت به خانه خالی از سکنه مالیات وضع کند، حال با راه اندازی سامانه جامع املاک، سازمان مربوطه ابزار کافی برای اعمال قانون را دارد.

وزارت راه و شهرسازی برای اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی عزم جدی ندارد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی عزم جدی برای اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی  را ندارد، از این رو اگر اقدامی در چند سال اخیر صورت می گرفت، ما امروز شاهد وجود ابرمالکان در کشور نبودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet