ایام محرم 1398
1398/04/18 10:55:00
سرویس اجتماعی
آقاپورعلیشاهی:

ضرورت بازنگری در تمامی احکام ازدواج/حتی قضات از میزان نفقه سالانه اطلاعی ندارند

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت بازنگری در تمامی احکام ازدواج تاکید کرد و گفت: بر اساس آمار غیررسمی حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌های منجمد و راکد در پرونده‌های قضائی داریم.
ضرورت بازنگری در تمامی احکام ازدواج/حتی قضات از میزان نفقه سالانه اطلاعی ندارند نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت بازنگری در تمامی احکام ازدواج تاکید کرد و گفت: بر اساس آمار غیررسمی حدود 180 هزار میلیارد تومان سرمایه‌های منجمد و راکد در پرونده‌های قضائی داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109808288255.jpg ضرورت,بازنگری,در,تمامی,احکام,ازدواج/حتی,قضات,از,میزان,نفقه,سالانه,اطلاعی,ندارند Icana

معصومه آقاپور علیشاهی درگفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه با عدم پرداخت نفقه به مدت 6 ماه زوجه می تواند درخواست طلاق دهد، گفت: بر اساس یکی از بندهای عقدنامه اگر شوهر از دادن نفقه زن به مدت 6 ماه به هر عنوان حتی با توسل به اجبار خودداری کند زن می تواند تقاضای طلاق کند اما متاسفانه در برخی موارد زوج قانون را دور می زند.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه یکی از مشکلات قوانین مشخص نبودن بازه زمانی است  به عنوان مثال بهتر بود ذکر می شد که از تاریخ شکایت و پس از اتمام مهلت 20 روزه لازم الاجراست که در این صورت دور زدن آن ممکن نبود.

بر اساس آمار غیررسمی حدود 180 هزار میلیارد تومان سرمایه های منجمد و راکد در پرونده های قضائی داریم

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی متاسفانه در دستگاه‌های قضایی تاریخ دقیق و مشخص برای رسیدگی به پرونده‌ها نداریم به گونه ای که بر اساس آمار غیررسمی حدود 180 هزار میلیارد تومان سرمایه های منجمد و راکد در پرونده های قضائی داریم.

حتی قضات از میزان نفقه سالانه اطلاعی ندارند

وی یادآور شد: همچنین میزان نفقه و عسر و حرج تعیین و مشخص نشده و حتی قضات از میزان نفقه سالانه اطلاعی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بنابراین به فوریت و به صورت جدی نیاز است در تمام قوانین جاری احکام ازدواج بازنگری شود زیرا مجریان و ذی نفعان را دچار تنگنا و آسیب های خاص می کند البته ما درمورد اشتغال زنان بازنگری کردیم که هیچ محدودیتی برای اشتغال زنان نباشد و این مهم جزو شروط عقد قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet