شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/04/18 15:57:57
سرویس اجتماعی
ساعدی:

تعداد مجروحان زلزله روز گذشته خوزستان به بیش از 140 نفر رسید

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس، با اعلام این خبر که تعداد مجروحان زلزله روز گذشته این استان به بیش از ۱۴۰ نفر رسیده است یادآورشد: منازل مسکونی مسجد سلیمان به دلیل اینکه بافت عشایری دارند دچار خسارت شدند و تعداد زیادی از خودروها هم زیر آوار منازل و کوه ماندند.
تعداد مجروحان زلزله روز گذشته خوزستان به بیش از 140 نفر رسید رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس، با اعلام این خبر که تعداد مجروحان زلزله روز گذشته این استان به بیش از 140 نفر رسیده است یادآورشد: منازل مسکونی مسجد سلیمان به دلیل اینکه بافت عشایری دارند دچار خسارت شدند و تعداد زیادی از خودروها هم زیر آوار منازل و کوه ماندند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102332945445.jpg تعداد,مجروحان,زلزله,روز,گذشته,خوزستان,به,بیش,از,140,نفر,رسید Icana

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان خوزستان، گفت: دیروز حدود ساعت 11:30 زمین لرزه‌ای به قدرت 5/7 ریشتر با مرکزیت مسجد سلیمان، استان خوزستان را لرزاند، کما اینکه ما در دشت آزادگان هم آن را به وضوح احساس کردیم و پس لرزه‌های آن هم به طور کامل محسوس بود و حتی استان‌های عراق همچون میسان را هم به لرزه درآورده بود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه بافت مسکن مردم در مسجد سلیمان و شهرستان‌های اطراف عشایری است، به همین دلیل دچار خسارت شدند و بیش از 140 نفر هم مجروح شدند.

خودروهای زیادی در مسجد سلیمان زیرآوار منازل و کوه ماندند

وی تصریح کرد: در پی وقوع این زلزله تعداد زیادی از خودروها زیر آواری از هم دیوارهای منازل و هم کوه ماندند و خسارات بسیار سنگینی به این بخش وارد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ستاد بحران استان خوزستان با شهرستان‌های معین، بالگردهای تخصصی و کارشناسان ارزیاب در مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و روستاهای حوالی کانون زلزله به سرعت ورود پیدا کرد و همچنان نیز در حال ارزیابی بوده و تا فردا ارزیابی‌های آنها نهایی خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که آیا مردم مناطق سیل‌زده هم در پی وقوع این زلزله با خسارت مواجه شده‌اند، تاکید کرد: شهرهای درگیر سیل از این زلزله متاثر نشده و دچار خسارت نشده‌اند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet