هدر موبایل
1398/04/18 16:28:42
سرویس اجتماعی
گلمرادی با اشاره به عملکرد "فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان":

هدفمان کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه کودکان است

رئیس فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس بیان اینکه اصول اخلاقی و توانمندی‌های ذهنی را باید از دوران کودکی القا کرد، گفت: این فراکسیون با هدف کم کردن آسیب‌های اجتماعی حوزه کودکان راه‌اندازی شده است.
هدفمان کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه کودکان است رئیس فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس بیان اینکه اصول اخلاقی و توانمندی‌های ذهنی را باید از دوران کودکی القا کرد، گفت: این فراکسیون با هدف کم کردن آسیب‌های اجتماعی حوزه کودکان راه‌اندازی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107435655433.jpg هدفمان,کاهش,آسیب‌های,اجتماعی,حوزه,کودکان,است Icana

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عملکرد فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: اگر امروز در همه جای دنیا موفقیتی وجود دارد، عوامل برجسته این موفقیت‌ها مرتبط با منابع انسانی و منابع مادی است به‌طوری‌که این دو منابع عامل موفقیت، پیشرفت و توسعه تمام کشورها هستند اما نقش منابع انسانی بسیار برجسته است و برای نقش منابع انسانی باید به صورت همه جانبه و اساسی کار کرد.

توانمندی‌ها و استعدادهای هر فرد باید در دوران نونهالی و نوجوانی مورد توجه قرار گیرد

باید اصول اخلاقی و توانمندی‌های ذهنی را از دوران کودکی القا کرد

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی‌توان از یک مدیر سازمان که در دوران کودکی و نوجوانی مورد غفلت واقع شده، انتظارات بزرگ داشت. توانمندی‌ها و استعدادهای هر فردی که در سازمان، تشکیلات و یا ساختارهای اقتصادی فعالیت می‌کند، باید در دوران نونهالی و نوجوانی مورد توجه قرار گیرد به طوری‌که باید استعدادها شکوفا و اصول اخلاقی و توانمندی‌های ذهنی را از دوران کودکی به افراد القا کرد.

رئیس فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که امروز در حوزه‌های مختلف در کشور وجود دارد و برای حل آنها نیاز به توانمندی‌های انسانی و سرمایه‌های فکری داریم، بنابراین باید این توجه و اهمیت را در نظر داشته باشیم به همین منظور فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شد و تعدادی از همکارانی که در حوزه منابع انسانی صاحب نظر هستند، در این فراکسیون حضور دارند.

برای موفق بودن فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان ارتباط خوبی با دانشگاه ایجاد شد

وی با بیان اینکه برای موفق بودن فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان ارتباط خوبی با دانشگاه ایجاد کردیم، افزود: برای اینکه این فراکسیون متفاوت از سایر فراکسیون‌ها باشد و موفق عمل کند، دبیرخانه فراکسیون را با افراد دانشگاهی راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم از طریق این دبیرخانه ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی کشور را برای کار عالمانه مورد استفاده قرار دهیم؛ اگرچه این فراکسیون یک فراکسیون نوپایی است و در اواسط مجلس دهم آن را راه‌اندازی کردیم اما توسعه فعالیت‌های آن و کمک همه عوامل دانشگاهی و همکاران در مجلس می‌تواند امید به توانمندی‌های منابع انسانی در کشور را در آینده به دنبال داشته باشد.

به دنبال کم کردن آسیب‌های اجتماعی کودکان هستیم

گلمرادی اظهار داشت: توجه به حوزه آسیب‌های اجتماعی کودکان یکی از محورهای این فراکسیون است که با کمک سازمان‌های مربوطه از جمله آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی به دنبال این هستیم که شرایطی فراهم شود تا شاهد آزار، اذیت و فشار به این نسل و این قشر از جامعه نباشیم؛ برخی اوقات مشکلات خانوادگی، اقتصادی و معیشتی باعث می‌شود تا رفتار نامعقول با این جامعه ارزشمند شکل بگیرد.

باید زیرساخت‌های پرورشی و استعدادیابی توسعه پیدا کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید شرایطی فراهم شود تا زیرساخت‌های پرورشی، استعدادیابی، تربیتی و تعلیمی در کشور متناسب با کودکان و نوجوانان توسعه پیدا کند، گفت: از این طریق کودکان و نوجوانان می‌تواند با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها توانمندی‌های خاص خود را در این مقطع زمانی مرتبط کسب کنند و اساسی برای رشد و بالندگی در جایگاه‌های مدیریتی کشور باشد؛ به همین دلیل این ارتباط را با جامعه دانشگاهی داریم و سعی می‌شود تا در همایش‌ها و گردهمایی‌ها حضور داشته و نقش این فراکسیون نیز تبیین شود.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان مجلس شورای اسلامی افزود: فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس هنوز در آغاز راه است و باید در این حوزه فرهنگ‌سازی انجام شود و حساسیت موضوع را بالا ببریم تا بتوانیم از ظرفیت‌های پیرامونی برای تقویت این فراکسیون بهره‌برداری کنیم.

به دنبال تعریف تقویم و زمانبندی برای فراکسیون هستیم

وی عنوان کرد: اینکه فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس را جا انداختیم و برای همکاران و عوامل زیربط این حساسیت را ایجاد کرده و اهمیت موضوع بر اساس ضرورت آن مشخص شد، یک حرکت و گام بزرگ رو به جلو است. دبیرخانه و دبیر فراکسیون نزدیک به 2 ماه است که شکل گرفته و به دنبال این هستیم تا یک تقویم و برنامه زمانبندی تعریف کنیم تا بر اساس آن ضمن شناسایی مسائل و مشکلات، در جهت ضرورت‌هایی که در این حوزه مدنظر است حرکت کنیم.

کمک و همکاری دانشگاهیان و نمایندگان مجلس در کنار هم می‌تواند امید به توانمندی‌های منابع انسانی در کشور را در آینده به دنبال داشته باشد

گلمرادی افزود: موفقیت‌های این فراکسیون را در استقرار، راه‌اندازی دبیرخانه و برقراری ارتباط با دانشگاه داریم که همه اینها اساس کار و موفقیت این فراکسیون است و به آن شتابی خاص می‌دهد اما در گام اول به دلیل محدودیت‌ها و مسائل و مشکلاتی که وجود داشت، کمی زمان‌بر بود اما به نظر بنده قابل قبول است و با توجه به زمان طی شده، در یک شرایط و وضعیت مناسبی قرار داریم.

باید عالمانه هدف‌گذاری کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: باید ماموریت‌ها و هدف‌گذاری‌ها را به صاحب نظران در این زمینه محول کنیم یعنی با راه‌اندازی دبیرخانه به دنبال این هستیم که در این حوزه عالمانه هدف‌گذاری شود؛ کلیات لزوم حمایت از کودکان و نوجوانان باعث شد که فراکسیون راه اندازی شود اما در جزئیات به دلیل اینکه کار حساسی است، باید اجازه دهیم تا هدف‌گذاری‌ها و سیاست‌های اجرایی به صورت علمی و با همکاری جامعه دانشگاهی شکل بگیرد.

رئیس فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوان مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر دبیرخانه فعال است و از همه عوامل و دستگاه‌های زیربط انتظار می‌رود کمک کنند تا بتوانیم توانمندسازی منابع انسانی را از این مسیر و لایه‌های پایین منابع انسانی به کار ببندیم تا موفقیت‌های مورد نیاز کشور را محقق کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet