هدر موبایل
1388/07/19 10:09:00
سرویس صحن
محجوب مخالف کلیات لایحه:

لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها پول ملی را تضعیف می‌کند

**"علیرضا محجوب" در مخالفت با کلیات لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها اظهار داشت: تصویب این لایحه تضعیف پول ملی کشور را به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،‌محجوب درمخالفت با کلیات این لایحه اظهار داشت: نمایندگان مردم دقت داشته باشند ما امروز یک کار مهم یعنی بازگشت قیمت نفت و پایه‌های انرژی به قیمت جهانی را می‌خواهیم تصویب کنیم.

وی افزود: قیمت آب و نفت تا امروز با ارزش پول ملی تعیین می‌شده است اما در بند الف این لایحه ما را از ارجاع به قیمت فوت خلیج فارس می‌دهد.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: فقط در اینجا بحث تغییر قیمت نیست بلکه تغییر ارزش پول ملی است و ما با این کار هدفمندکردن یارانه‌ها استقلال ملی را از پول کشور می‌گیریم و به قیمت جهانی وابسته می‌کنیم.

وی افزود: باید بین عدالت و افزایش قیمت تفاوت بگذاریم کشاورزان، کارگران و کارمندان حقوقشان را براساس ریال دریافت می‌کنند. حال چطور می‌خواهند پول انرژی را براساس قیمت جهانی بدهند.

محجوب خاطر نشان کرد: آنچه اتفاق می‌افتد این است که واحد پول ما ضعیف‌تر می‌شود اقتصاد بین‌المللی بر اقتصاد ما مستحکم‌تر شود.

وی با بیان اینکه این آثار اولیه و آثار تورمی این لایحه بسیار مشهود است، تصریح کرد: آنچه مسلم است آثار اقتصادی یک ساله با پنج ساله هیچ تفاوتی ندارد.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: آثار قیمتی به تصاعد هندسی و آثار درآمدی به تصاعد حسابی باید بررسی شود.

به کسانی که از فقرا دفاع می‌کنند می‌خواهم که به کلیات این لایحه رای ندهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet