هدر موبایل
1398/04/19 14:46:42
سرویس دیگر رسانه‌ها
بختیار تشریح کرد:

برجام چه سرنوشتی پیدا می کند

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با اشاره به آینده پیش روی برجام بیان کرد: امروز برجام در سراشیبی قرار گرفته است و کم کم تعهدات برجامی در حال کاهش است. اروپاییان به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند و بر اساس برجام جمهوری اسلامی حق دارد متناسب با بدعهدی سایر کشورها تعهدات خود را کاهش دهد.
برجام چه سرنوشتی پیدا می کند نماینده مردم گلپایگان در مجلس با اشاره به آینده پیش روی برجام بیان کرد: امروز برجام در سراشیبی قرار گرفته است و کم کم تعهدات برجامی در حال کاهش است. اروپاییان به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند و بر اساس برجام جمهوری اسلامی حق دارد متناسب با بدعهدی سایر کشورها تعهدات خود را کاهش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907103274201905.jpg برجام,چه,سرنوشتی,پیدا,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی بختیار با اشاره به تصمیم ایران در برداشتن گام دوم کاهش تعهدات برجامی بیان کرد: اقدام ایران در برداشتن گام دوم و کاهش تعهدات برجامی در چارچوب برجام انجام شده است. ایران بر اساس مواد برجام تعهدات برجامی خود را کاهش داد و به دنبال نفی برجام نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: ایران برجام را نقض نکرد و به استناد احکام برجام به سمت کاهش تعهدات برجامی خود رفت. بر اساس برجام هریک از طرفین تعهداتی دارند و اگر هریک از طرفین تعهدات خود را اجرایی نکردند پیش بینی شده تا طرفین حق دارند اقداماتی انجام دهند.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس تصریح کرد: اینستکس یک گام کافی نیست اما یک قدم برای نشان دادن حسن نیت اروپایی‌ها برای عمل به برجام در صورت اجرایی شدن بود. منافع ایران از برجام صرفاً از طریق اینستکس تأمین نمی‌شود. ایران انتظار دارد تا بتواند به پول حاصل از فروش نفت خود دست یابد و تبادلات بانکی خود را انجام دهد.

علی بختیار

 

وی در ادامه تاکید کرد: امروز پالایشگاه‌های اروپایی این امکان را دارند که از ایران نفت خریداری کنند مشروط بر اینکه تضامینی برای آنها وجود داشته باشد و از آنها حمایت شود. اگر اروپایی‌ها بخواهند می‌توانند ساز و کاری طراحی کنند که پالایشگاه‌های اروپایی از ایران نفت خریداری کنند و از سوی دیگر مبادلات پولی و بانکی ایران نیز انجام شود.

به گزارش ایسنا بختیار در ادامه با اشاره به آینده پیش روی برجام بیان کرد: امروز برجام در سراشیبی قرار گرفته است و کم کم تعهدات برجامی در حال کاهش است. اروپاییان به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند و بر اساس برجام جمهوری اسلامی حق دارد متناسب با بدعهدی سایر کشورها تعهدات خود را کاهش دهد. اروپاییان یا نمی‌توانند تعهدات خود را انجام دهند و یا نمی‌خواهند انجام دهند که در هر دو صورت منافع ما از این معاهده تأمین نمی‌شود و ما هم تعهدات خود را به دنبال آن کاهش خواهیم داد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet