هدر موبایل
1398/04/19 19:12:33
سرویس دیگر رسانه‌ها
خادمی:

توقیف نفتکش حامل سوخت ایرانی توسط انگلیس پایه‌های نظم و آرامش جهانی را برهم می‌زند

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: انگلیس باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع توقیف این نفت کش اقدام کرده و از ایران عذرخواهی کند. ایجاد این تنش‌ها و کشمکش‌ها به نفع هیچ کس نیست و در نهایت آنها ضرر خواهند کرد چراکه ایران بر اکثر آب راه‌های دنیا به ویژه خلیج فارس دسترسی دارد.
توقیف نفتکش حامل سوخت ایرانی توسط انگلیس پایه‌های نظم و آرامش جهانی را برهم می‌زند عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: انگلیس باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع توقیف این نفت کش اقدام کرده و از ایران عذرخواهی کند. ایجاد این تنش‌ها و کشمکش‌ها به نفع هیچ کس نیست و در نهایت آنها ضرر خواهند کرد چراکه ایران بر اکثر آب راه‌های دنیا به ویژه خلیج فارس دسترسی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104907858403.jpg توقیف,نفتکش,حامل,سوخت,ایرانی,توسط,انگلیس,پایه‌های,نظم,و,آرامش,جهانی,را,برهم,می‌زند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدام انگلیس در توقیف نفتکش حامل سوخت ایرانی اشتباه بوده است: انگلیس اقدام اشتباهی انجام داده و باید هرچه سریع‌تر نسبت به جبران این اشتباه اقدام کند. این اقدام انگلیس پایه‌های نظم و آرامش جهانی را برهم می‌زند.

وی ضمن محکومیت اقدام دولت انگلیس در توقیف نفتکش حامل سوخت ایرانی بیان کرد: اقدام دولت انگلیس در توقیف این نفت کش کاملاً غیر قانونی است و به نوعی دزدی دریایی است. این اقدام دولت انگلیس آدم را به یاد دوران قدیم می‌اندازد که عده‌ای با روبند و چشم بند دزدی دریایی انجام می‌دادند.

وی در ادامه اظهار کرد: انگلیس باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع توقیف این نفت کش اقدام کرده و از ایران عذرخواهی کند. ایجاد این تنش‌ها و کشمکش‌ها به نفع هیچ کس نیست و در نهایت آنها ضرر خواهند کرد چراکه ایران بر اکثر آب راه‌های دنیا به ویژه خلیج فارس دسترسی دارد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: انگلیس اقدام اشتباهی انجام داده و باید هرچه سریع‌تر نسبت به جبران این اشتباه اقدام کند. این اقدام انگلیس پایه‌های نظم و آرامش جهانی را برهم می‌زند. انگلیس با این کار باعث ایجاد ناامنی و افزایش اختلافات شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: متأسفانه دنیا به سمت خوی وحشی‌گری رفته است و کشورهایی که پول و قدرت دارند علیه سایر کشورها به کار می‌گیرند. این اقدامات که انجام می دهند کارهای خطرناکی است و ادامه دادن این اقدامات باعث می‌شود تا دنیا با چالش‌های جدی روبه رو شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان گفت: ایران در عین حال که یک کشور بزرگ و قدرتمند است و هشت سال در دفاع مقدس با سربلندی جنگید و پیروز شد اما هیچ گاه به دنبال ایجاد جنگ یا تنش نبوده است و ایران همواره از حقوق خود دفاع کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet