هدر موبایل
1398/04/19 12:16:23
سرویس اجتماعی
رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر مستقر در مدینه:

حجاج توصیه‌های غذایی و بهداشتی را جدی بگیرند

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر مستقر در مدینه، از حجاج خواست تا رعایت نکات بهداشتی و غذایی را جدی بگیرند تا بتوانند در سایه سلامت جسم و روان ضمن انجام صحیح مناسک حج با سلامت کامل به کشور بازگردند.
حجاج توصیه‌های غذایی و بهداشتی را جدی بگیرند رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر مستقر در مدینه، از حجاج خواست تا رعایت نکات بهداشتی و غذایی را جدی بگیرند تا بتوانند در سایه سلامت جسم و روان ضمن انجام صحیح مناسک حج با سلامت کامل به کشور بازگردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104528418437.jpg حجاج,توصیه‌های,غذایی,و,بهداشتی,را,جدی,بگیرند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت‌اله روستا رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مستقر در مدینه، با بیان اینکه کاروان‌های زائران بیت‌الله الحرام در حال ورود به مدینه منوره هستند، گفت: همه افراد باید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری و انتشار آن به اجرای دستورات ساده بهداشتی بر اساس تجربه یا آموزش توجه کنند تا بتوانند در سایه سلامت جسم و روان ضمن انجام صحیح مناسک حج با سلامت کامل به کشور بازگردند.

وی تاکید کرد: زائران باید به این نکته توجه داشته باشند که شست‌وشوی مکرر دست‌ها در پیشگیری از بیماری‌های تنفسی، گوارشی و بیماری‌های دیگر ضروری است، همچنین رعایت نکاتی همچون کوتاه نگهداشتن ناخن‌ها، نظافت و شست‌وشوی پاها، استحمام روزانه، نظافت لباس برای حفظ تندرستی زائران در زمان حج الزامی بوده، چراکه رعایت این اصول به سلامت این افراد در زمان حج کمک می‌کند.

روستا یادآور شد: زائران باید در هنگام استحمام مراقب لیز خوردن خود باشند، چراکه ممکن است باعث بروز صدمات قابل توجهی ‌شود.

رئیس ستادمرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مستقر در مدینه با بیان اینکه تغییر عادات غذایی یکی از موضوعات مهم در زمان حج است، گفت: زائرانی که دارای رژیم غذایی خاص هستند، نباید برنامه غذایی خود را تغییر دهند، همچنین از تهیه غذا از بیرون کاروان یا نگه‌داشتن آن در اتاق خودداری کنند/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet