هدر موبایل
1398/04/19 14:00:39
سرویس اقتصادی
بنایی مطرح کرد:

راه کار جدید دولت برای تولید مسکن؛ از راه‌اندازی بازار مصالح تا افزایش 60 درصدی وام ساخت

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در دو سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت راه و شهرسازی به دنبال ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید است، البته این میزان نیز کفاف نیازها را نمی دهد، اما باز اقدام مثبتی تلقی می شود.
راه کار جدید دولت برای تولید مسکن؛ از راه‌اندازی بازار مصالح تا افزایش 60 درصدی وام ساخت عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در دو سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت راه و شهرسازی به دنبال ساخت 400 هزار واحد مسکونی جدید است، البته این میزان نیز کفاف نیازها را نمی دهد، اما باز اقدام مثبتی تلقی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201810101761872392.jpg راه,کار,جدید,دولت,برای,تولید,مسکن؛,از,راه‌اندازی,بازار,مصالح,تا,افزایش,60,درصدی,وام,ساخت Icana

حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن، گفت: قطعا در شرایط کنونی اولویت اصلی در حوزه مسکن، تقویت بخش تولید و توسعه ساخت و ساز در کشور است که این مسئله تنها با حمایت اجرایی و مالی دولت از سازندگان محقق خواهد شد.

وام مسکن

نیاز کشور به تولید سالانه یک میلیون مسکن جدید/ تعلل 6 ساله دولت برای ساخت و ساز جدید املاک

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها کشور سالانه به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، اما متأسفانه دولت در 6 سال اخیر اقدام قابل توجهی برای تولید مسکن انجام نداده است.

ساخت 400 هزار واحد مسکونی جدید کفاف نیازها را نمی دهد

در دو سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت راه و شهرسازی به دنبال ساخت 400 هزار واحد مسکونی جدید است، البته این میزان نیز کفاف نیازها را نمی دهد، اما باز اقدام مثبتی تلقی می شود، بنابر این امیدوارم این برنامه هر چه سریع تر عملیاتی شود

وی گفت: حال در دو سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت راه و شهرسازی به دنبال ساخت 400 هزار واحد مسکونی جدید است، البته این میزان نیز کفاف نیازها را نمی دهد، اما باز اقدام مثبتی تلقی می شود، بنابر این امیدوارم این برنامه هر چه سریع تر عملیاتی شود.

راه کارهای جدید دولت برای تولید مسکن؛ از راه‌اندازی بازار مصالح تا افزایش 60 درصدی وام ساخت

بنایی ادامه داد: ارائه زمین رایگان، افزایش 60 درصدی وام ساخت، کاهش عوارض صدور پروانه، راه اندازی بازار تعهدی مصالح ساختمانی از مهم ترین اقدامات دولت برای ایجاد رونق در بازار ساخت و ساز مسکن است تا سازندگان و پیمانکاران به پای کار بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره عدم افزایش وام خرید مسکن، گفت: به نظر من باید در کنار افزایش تسهیلات ساخت مسکن، فکری برای تقویت قدرت مالی خریداران نیز شود، در غیر این صورت بازار هر چه قدر هم جذابیت داشته باشد، نمی تواند مشتریان را به سمت خود بکشاند.

افزایش تسهیلات خرید و ساخت و ساز مسکن باید در کنار هم محقق شود

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا افزایش تسهیلات در دو حوزه خرید و ساخت و ساز مسکن باید در کنار هم محقق شود تا در آینده شاهد رونق گرفتن بازار مسکن و خروج این بازار از رکود تورمی باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet