هدر موبایل
1398/04/21 16:59:48
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

هنوز در موضوع شفافیت اموال مسئولان کار قوی انجام نشده است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تا زمانی که دریافتی های مدیران و مسولان واضح و شیشه ای نباشد؛ مردم نمی‌توانند بپذیرند و اطمینان پیدا نمی کنند.
هنوز در موضوع شفافیت اموال مسئولان کار قوی انجام نشده است عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تا زمانی که دریافتی های مدیران و مسولان واضح و شیشه ای نباشد؛ مردم نمی‌توانند بپذیرند و اطمینان پیدا نمی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102695430409.jpg هنوز,در,موضوع,شفافیت,,اموال,مسئولان,کار,قوی,انجام,نشده,است Icana

قاسم میرزایی‌‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به موضوع راه اندازی سامانه حقوق و دستمزد مدیران و موضوع شفافیت مالی مدیران گفت: مجلس تلاش‌های زیادی در حوزه شفافیت انجام داده است مانند شفافیت آرا و شفافیت های مختلف سایت خودش را کاملا ایجاد کرده است،که نمایندگان بیایند و عضو شوند اما هنوز تبدیل به قانون نشده است.

دریافتی های مدیران و مسولان واضح و شیشه ای باشد

وی با بیان اینکه شفافیت بسیار مهم است و اگر شفافیت منابع مالی مشخص شود بسیاری از فسادهای  اقتصادی کم می شود،تاکید کرد: درست است که این قانون شفافیت اعتماد عمومی را بالا می برد، اما تا زمانی که دریافتی های مدیران و مسولان واضح و شیشه ای نباشد و مردم نتوانند آن را ببینند و مردم نمی‌توانند بپذیرند واطمینان پیدا نمی کنند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به سامانه ثبت حقوق و دستمزد مدیران، مطرح کرد: باین که قوه قضاییه در آیین‌نامه می‌گوید که دریافتی ها به صورت پنهان باشد مردم نتوانند آن را ببینند، نتیجه نمی دهد مگر به صورت آشکار باشد. 

موضوع رسیدگی به اموال عمومی مسئولین و شفافیت دریافتی ها باید همه را شامل شود

میرزایی نیکو با بیان این که قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان گام مهمی در مسیر شفافیت است، تاکید کرد: افراد باید میزان دارایی ها را رسماً اعلام کنند و در تمام دنیا هم همین است .حتی حقوق افراد در سایت‌ها قرار دارد و به طور مثال اگر فردی بخواهد مشغول کار در مقام و مدیریتی شود و مدیرکل بخشی   باشد همه چیز باید معلوم باشد و همه باید بدانند؛ حتی همه می‌دانند چه شاخصه هایی باید داشته باشد که این پست را به  وی بدهند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اعلام غیرعلنی اموال و دارایی های مسئولین به قوه قضاییه احساس بدبینی و ناراحتی مردم را برطرف نکرده است، تصریح کرد: در مورد موضوع اموال عمومی مسئولین و شفافیت دریافتی ها  ما هنوز کار قوی انجام نداده ایم ،شفافیت باید ایجاد شود و اطلاع رسانی باید انجام شود و خودی و ناخودی نباشد؛ هیچ مسولی در این موضوع خط قرمز نداشته باشد و همه را شامل شود تا بتواند نتیجه بدهد ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet