هدر موبایل
1398/04/21 11:43:49
سرویس اقتصادی
میرزایی:

توقیف نفتکش گریس ۱ موجب کاهش فروش نفت ایران نمی‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: توقیف نفتکش گریس ۱ نمی‌تواند بر کاهش میزان نفت فروشی ایران تاثیر منفی گذارد چراکه ایران مشتریان نفتی ثابت و سنتی خود را دارد.
توقیف نفتکش گریس ۱ موجب کاهش فروش نفت ایران نمی‌شود عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: توقیف نفتکش گریس ۱ نمی‌تواند بر کاهش میزان نفت فروشی ایران تاثیر منفی گذارد چراکه ایران مشتریان نفتی ثابت و سنتی خود را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811104153097021.jpg توقیف,نفتکش,گریس,۱,موجب,کاهش,فروش,نفت,ایران,نمی‌شود Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اهداف اقتصادی و سیاسی توقیف نفتکش گریس ۱ ایران توسط دولت بریتانیا، گفت: به‌یقین آن‌ها گمان می‌کنند با توقف یک نفتکش ایرانی می‌توانند فروش نفت ایران را تحت کنترل قرار داده و از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت کنند اما این اتفاق نمی‌تواند بر کاهش میزان نفت فروشی ایران تاثیر منفی بگذارد چراکه ایران مشتریان نفتی ثابت و سنتی خود را دارد.

سیاست‌های ضد و نقیض انگلیس مشهود است

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس از یک طرف خواهان ماندن ایران در برجام است و از طرفی اقداماتی این چنین انجام می‌دهد که نشان از سیاست‌های ضد و نقیض آن‌ها دارد، ادامه داد: توقف نفتکش ایرانی خلاف قوانین بین‌المللی است و ایران می‌تواند از آن‌ها در مجامع بین‌المللی شکایت و احقاق حق کند.

تحریم نفتی ایران مصوبه سازمان ملل را ندارد

وی با یادآوری اینکه تحریم نفتی ایران مصوبه سازمان ملل را ندارد و صرفا تحریم یک جانبه آمریکا است که مشروعیت نیز ندارد، افزود: به نظر می‌رسد دولت حاکم بر بریتانیا هم در مساله خروج از اتحادیه اروپا با موافقت اکثریت روبه‌رو نیست و اتحادیه اروپا را از دست می‌دهد،  از این رو در پی نزدیکی به ایالات متحده در یک اقدام غیرقانونی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است اینگونه حرکات به شدت نزد افکارعمومی تقبیح می‌شود، همچنین چنین اقداماتی فرآیندی غیرقانونی تلقی شده و از اعتبار بریتانیا و از استقلال تصمیم‌گیری در سیاست خارجی آن‌ها می‌کاهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet