هدر موبایل
1398/04/20 07:48:27
سرویس اجتماعی
کیان پور:

معابر تهران برای تردد 250 هزار معلول هموار نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه معابر تهران برای تردد ۲۵۰ هزار معلول هموار نیست از شهرداری و بهزیستی خواستار همکاری هماهنگ برای مناسب سازی معابر شد.
معابر تهران برای تردد 250 هزار معلول هموار نیست عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه معابر تهران برای تردد 250 هزار معلول هموار نیست از شهرداری و بهزیستی خواستار همکاری هماهنگ برای مناسب سازی معابر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/119299.jpg معابر,تهران,برای,تردد,250,هزار,معلول,هموار,نیست Icana

مجید کیان پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری وجود 250 هزار معلول درتهران، گفت: بی توجهی به وضعیت جسمی معلولان و جانبازان در طراحی شهری نباید مغفول بماند؛ البته بخش هایی از پایتخت برای تردد معلولان و جانبازان مناسب‌سازی شده اما به طور کامل مورد توجه قرار نگرفته است.

مجید کیان پور

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید عزمی جدی برای مناسب سازی معابر داشته باشد، افزود: شهرداری باید ردیفی را در بودجه سالانه برای مناسب‌سازی در نظر بگیرد و بهزیستی نیز باید با شهرداری همکاری مناسب را داشته باشد.

تنها 24 درصد از ساختمان‌های اداری پایتخت مناسب معلولان است

وی با انتقاد از اینکه بر اساس آمارهای اعلامی تنها 24 درصد از ساختمان‌های اداری پایتخت مناسب معلولان است، تصریح کرد: هر چند این مهم در قانون حمایت از معلولان مورد توجه قرار گرفته اما متاسفانه دستگاه ها به راحتی از  انجام آن سرباز می‌زنند.

بیشتر بخوانید:

وجود 11 میلیون معلول در کشور/ اماکن شهری و معابر برای سهولت در تردد معلولان باید مناسب سازی شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم، یادآور شد: باید با دستگاه هایی که به این مهم بی توجه بوده اند به صورت جدی برخورد کرد زیرا معلولان نیز بخشی از جامعه هستند و حقوق آنها نباید تضییع شود البته نه تنها برای معلولان بلکه سالمندان نیز به مناسب سازی معابر نیازی جدی دارند.

وی ادامه داد: تمامی افراد باید از امکانات و فضاهای شهری استفاده کنند و تنها مختص افراد سالم نیستند و خدمات شهری باید برای معلولان ملموس باشد و حمایت ها از این قشر نباید شعاری باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet