هدر موبایل
1398/04/20 20:56:04
سرویس فرهنگی

بازدید عارف و ذوالقدر از نمایشگاه آثار خط نگاره های بهمن پناهی

رییس مجمع نمایندگان تهران و سخنگوی کمیسیون فرهنگی از نمایشگاه آثار خط نگاره های بهمن پناهی در فرهنگسرای نیاوران بازدید کردند.
بازدید عارف و ذوالقدر از نمایشگاه آثار خط نگاره های بهمن پناهی رییس مجمع نمایندگان تهران و سخنگوی کمیسیون فرهنگی از نمایشگاه آثار خط نگاره های بهمن پناهی در فرهنگسرای نیاوران بازدید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907100785880082.jpg بازدید,عارف,و,ذوالقدر,از,نمایشگاه,آثار,خط,نگاره,های,بهمن,پناهی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزارى خانه ملت، محمدرضا عارف  و سیده فاطمه ذوالقدر با همراهی سجادی مدیرعامل فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه آثار خط نگاره های بهمن پناهی در این فرهنگسرا دیدن کردند.

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تهران در مجلس در بازدید از نمایشگاه آثار خط نگاره های پناهی، بیان کرد: آقای بهمن پناهی پس از سالها دوری از وطن با اشتیاق و افتخار مجموعه آثار خویش را که برگرفته از دانش و آمیخته ای از موسیقی و خوشنویسی است را با عنوان موزیکالیگرافی در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشت.

ذوالقدر عنوان کرد: موزیکالیگرافی دارای ابعاد مفهومی مختلفی است که از لایه‌های صوتی و تصویری موسیقی و خوشنویسی پدید آمده که در این نمایشگاه این عناصر با عنصر زمان عجین و همراه شده است که فرصت مغتنمی را برای بهره گیری از این هنر در بخش های مختلف پدید می آورد، یقینا معرفی و حفظ این هنر نیازمند استفاده کاربردی از آن است که استفاده از  خط نستعلیق به عنوان یک خط ایرانی بر روی اسکناس و یا در مکاتبات اداری می تواند در به تصویر کشیدن هنر ایرانی و حفظ هویت ایرانی بسیار موثر باشد.

در این بازدید ذوالقدر  بر لزوم حمایت از هنرمندان فعال در این عرصه تاکید داشت که توانسته اند با بهره گیری از مکتب شرق و غرب آثار هنری ارزشمندی را خلق کرده و ضرورت دارد امکانات لازم برای حضور هرچه بیشتر  این هنرمندان و برخوردارشدن انها از حمایتهای لازم در کشور فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet