هدر موبایل
1398/04/22 14:22:16
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

جبهه مقاومت اجازه راه‌اندازی خط آهن اسرائیل-عربستان را نمی دهد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: جریان مقاومت منطقه اجازه طراحی و اجرای پروژه راه اندازی خطوط ریلی از اسرائیل تا عربستان را نخواهد داد.
جبهه مقاومت اجازه راه‌اندازی خط آهن اسرائیل-عربستان را نمی دهد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: جریان مقاومت منطقه اجازه طراحی و اجرای پروژه راه اندازی خطوط ریلی از اسرائیل تا عربستان را نخواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104789290377.jpg جبهه,مقاومت,اجازه,راه‌اندازی,خط,آهن,اسرائیل-عربستان,را,نمی,دهد Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه‌ملت، در خصوص طرح رژیم صهیونیستی برای راه‌اندازی خطوط ریلی با هدف عادی سازی روابط با کشورهای عربی و دور زدن مسیر تجارت بین‌الملل ایران، گفت: طرح رژیم صهیونیستی یک آرزو برای آنها است که هیچ وقت تحقق پیدا نمی‌کند، این طرح شبیه غلو سیاسی است برای اینکه بتوانند موضوع عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل را دنبال و ذهن افکار عمومی را آماده این عادی سازی کنند.

طرح رژیم صهیونیستی هرگز محقق نمی‌شود

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به جغرافیایی منطقه و وجود گروه‌های مقاومت هرگز طرح رژیم صهیونیستی محقق نخواهد شد البته که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از راه‌های مختلف باید اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: با این شرایط جمهوری اسلامی در رابطه با خط ریلی بندر چابهار گام‌های موثری با کمک و همکاری چین، هند و افغانستان برداشته است، همچنین در زمینه توسعه خطوط ریلی و ارتباط این خط آهن با کشورهای همسایه اقداماتی انجام گرفته است. پروژه خط ریلی ایران و عراق از بصره به شلمچه به زودی اجرا و بعد از این خطوط ریلی ایران به کرانه‌های مدیترانه متصل می‌شود. کریدور شمالی از طریق ارتباط ریلی قزوین- رشت به سمت آستارا هم در حال تکمیل شدن است.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: پیش از این خط ریلی بافق- مشهد اجرایی شده است، این خط کریدور سرخس است که در نهایت قرار است تا کشورهای آسیای میانه ادامه پیدا کند، لذا با این حال نه تنها طرح صهونیست‌ها هیچ گاه اجرایی نمی‌شود بلکه از این طریق نمی‌توانند جمهوری اسلامی را تحت فشار اقتصادی قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جریان مقاومت منطقه اجازه طراحی و اجرای پروژه راه اندازی خطوط ریلی از اسرائیل تا عربستان را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رژیم صهیونیستی طرح «راه‌اندازی خطوط ریلی» را داده که از اردن گذشته و بندر حیفا مشرف بر دریای مدیترانه را به عربستان و دیگر کشورهاس حوزه خلیج فارس متصل می‌کند. براساس این طرح عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به خطوط راه‌آهن اسرائیل و بندر حیفا در دریای مدیترانه متصل می‌شوند. این خطوط راه‌آهن مسیرهای تجارت منطقه‌ای کوتاه‌تر، ارزانتر و امن‌تری را باز خواهند کرد و از اقتصاد کشورهای مورد نظر حمایت می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet