ایام محرم 1398
1398/04/23 10:56:11
سرویس اجتماعی

جوابیه وزارت بهداشت درباره خبر توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد

معاونت درمان وزارت بهداشت در واکنش به خبر منتشر شده خبرگزاری خانه ملت با عنوان " توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد" جوابیه‌ای صادر کرد.
جوابیه وزارت بهداشت درباره خبر توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد معاونت درمان وزارت بهداشت در واکنش به خبر منتشر شده خبرگزاری خانه ملت با عنوان " توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد" جوابیه‌ای صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101179948998.jpg جوابیه,وزارت,بهداشت,درباره,خبر,توزیع,پزشک,در,کشور,تناسبی,با,عدالت,ندارد Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به خبر مندرج در خبرگزاری خانه ملت در تاریخ 12 تیرماه 1398 با عنوان « توزیع پزشک در کشور تناسبی با عدالت ندارد » جوابیه ای منتشر کرد.

 

متن جوابیه وزارت بهداشت و درمان به شرح ذیل است؛

 

قانون برقراری عدالت آموزشی در سال 89 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و بر اساس این قانون 10 درصد ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی از داوطلبان بومی مناطق محروم پذیرش می شوند و پذیرفته شدگان موظف هستند سه برابر مدت تحصیل در شهر محل تعهد خدمت نمایند.

 متعاقبا" درمهرماه سال 92 طی اصلاحیه بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی وتخصصی، سهمیه فوق الاشاره از 10 درصد به 30 درصد افزایش یافت.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد 30 درصد ورودی های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را ازطریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها و در چهارچوب نظام سطح بندی پذیرش کند.

بدیهی است قانون برقراری عدالت آموزشی از سال 89 جاری است و هم اکنون فارغ التحصیلان رشته های مختلف در نقاط محروم محل تعهد مشغول ارائه خدمت هستند./

 

جوابیه وزارت بهداشت

 

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet