هدر موبایل
1398/04/23 12:09:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_

ارائه زمین رایگان برای تولید انبوه مسکن از سوی دولت راهکار مهار قیمت‌هاست

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اجاره بها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.
ارائه زمین رایگان برای تولید انبوه مسکن از سوی دولت راهکار مهار قیمت‌هاست یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اجاره بها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101947359998.jpg ارائه,زمین,رایگان,برای,تولید,انبوه,مسکن,از,سوی,دولت,راهکار,مهار,قیمت‌هاست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجید کیان پور اظهار کرد: افزایش قیمت خرید و فروش مسکن، وضعیت اجاره‌بها را بغرنج کرده است و در چند ماه اخیر شاهدیم قیمت اجاره بها در اکثر شهرهای کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته است.

کیان‌پور اضافه کرد: در این شرایط چالش‌هایی برای اجاره‌نشین‌ها ایجاد شده است و افراد برای تأمین مسکن نیازمند ودیعه و کرایه بیشتری هستند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید از مستأجران حمایت مالی و اعتباری کند و در این شرایط چنانچه خانواده‌ها توان پرداخت اجاره بها نداشته باشد باید به زندگی در حاشیه شهر و مناطق پایین‌تر رضایت دهند.

کیان‌پور تصریح کرد: باید تدبیری برای حل این موضوع اندیشیده شود.

وی گفت: با راه‌اندازی صندوق حمایت از مستأجران و پرداخت تسهیلات کم‌بهره این مسأله تاحدودی قابل حل است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی در تولید مسکن مسأله بهای زمین است، در اواخر سال گذشته قیمت زمین ۱۲۲ درصد افزایش قیمت داشت.

به گزارش ایسنا ، کیان‌پور خاطرنشان کرد: ارائه زمین رایگان برای تولید انبوه مسکن از سوی دولت در این شرایط می‌تواند راهکاری برای مهار و مقابله با قیمت‌ها باشد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet