هدر موبایل
1388/07/19 10:58:00
سرویس صحن
حیدری در مخالفت با کلیات لایحه:

توزیع نقدی یارانه‌ها به تورم می‌انجامد

**نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: در این لایحه ما از یک سو یارانه‌ها را به صورت نقدی توزیع می‌کنیم و از سوی دیگر این اقدام ما منجر به افزایش تورم و قیمت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری" گفت: این لایحه یک شمشیر دو لبه است که از هر طرف از آن استفاده کنیم خطرات خاص خود را دارد.

وی افزود: علائم و نشانه‌هایی از وجود ابهام براین لایحه وجود دارد، همکاران اگر گزارش کمیسیون ویژه را ببیند متوجه می‌شوند که چهار کمیسیون تخصصی مجلس این لایحه را رد کردند.

نماینده اردل و فارسان خاطر نشان کرد: پیشنهادات متکثر و زیادی که در ارتباط با این لایحه چاپ شده نشان از وجود ابهام در بین نمایندگان مجلس است.

وی افزود: موضوع مهم انفال که یک سرمایه بین‌المللی است متاسفانه در این لایحه نادیده گرفته شده است و این خلاف مقررات شرع است.

حیدری گفت: فراهم نبودن زیرساخت‌ها از دیگر موضوعات مورد توجه است تعجب می‌کنم که برخی از دوستان می‌گویند که زیرساخت‌ها فراهم است.

وی افزود: باتوجه به محتوای کلی و مواد این لایحه می‌فهمیم که تصویب این لایحه با همین مواد پیامدهای منفی برای مردم به همراه دارد.

نماینده اردل تصریح کرد: کاهش سرمایه‌گذاری و فشار گرانی بر دوش مردم از جمله تبعات منفی در این بخش است، پرداخت نقدی به بخشی از جامعه ضمن ایجاد گرانی و تورم به انسجام ملی لطمه می‌‍زند.

وی گفت: در برخورد با حساب ذخیره ارزی نکته مورد توجه این است که در اکثر کشورها با نگاه سرمایه‌ای به این موضوع می‌نگرند و هیچ کشوری این گونه به برداشت از حساب ذخیره‌ارزی نمی‌اندیشد.

وی افزود: در این لایحه ما ناخواسته دچار دور باطل می‌شویم از یک طرف قیمت‌ها را افزایش می‌دهیم که رفاه بوجود آوریم اما چون تورم ایجاد می‌شود آن درآمد اضافی را صرف پرداخت تورم ناشی از افزایش قیمت‌ها می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet