ایام محرم 1398
1388/07/19 09:31:00
سرویس صحن
دلخوش در دفاع از کلیات لایحه:

تکیه مجلس بر آزاد کردن تدریجی قیمت‌ها است

**سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در دفاع از کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها تاکید کرد: تکیه مجلس بر آزاد کردن تدریجی قیمت‌ها است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدکاظم دلخوش" که به عنوان نماینده کمیسیون ویژه سخن می‌گفت، در فرصت اول خود با اشاره به اینکه تصویب این لایحه نیاز به دو سوم آرا دارد، از نمایندگان خواست که در مذاکرات و رای مشارکت فعال داشته باشند.

دلخوش گفت: آن چیزی که در لایحه دولت آمده بود نگرانی‌ها و دغدغه‌های نمایندگان با بررسی پیشنهادات ما مورد توجه قرار گرفت و در لایحه تغییراتی ایجاد شد که با جایگاه مجلس که در راس امور است متناسب است.

سخنگوی کمیسیون ویژه خاطرنشان کرد: کمیسیون دراین لایحه حساسیت‌ها را کاهش داد و شیب ملایمی به قیمت‌ها داد و امیدواریم نظرات دوستان نیز تامین شود.

وی افزود: بررسی‌ها در این لایحه به قدری کارشناسی شده است که تغییر یک کلمه ممکن است منجر به تغییرات اساسی در لایحه شود.

دلخوش خاطرنشان کرد: ما منابع کشور که سرمایه‌های ملی کشور است را بدون برنامه‌ریزی از دست خواهیم داد و مردم هم به

وی افزود: در این لایحه هدفمند ساختن توزیع منابع در این لایحه مورد بحث است و دولت هم با جرات وارد موضوع شده است و ما هم باید نظارت کارشناسی خود را داشته باشیم.

وی گفت: 70 درصد یارانه‌ها به 30 درصد افراد جامعه اختصاص می‌یابد، مصرف انرژی در کشور ما به اندازه مصرف انرژی چین مصرف انرژی داریم، ما 6 میلیون تن گندم بیشتر نیاز نداریم چیزی بین 12 تن گندم در کشور مصرف می‌کنیم.

دلخوش گفت: لایحه و مصوبات کمیسیون می‌گوید که نه آب به قدری آب مصرف کنیم که بابت آن هزینه‌های برای اتلاف منابع بدهیم و نه اینکه دچار اصراف شویم.

نماینده صومعه سرا اظهار داشت: نکته‌ای که باید خدمت دوستان عرض کنیم اینست که ما در کمیسیون سال پایه را مشخص کردیم و تاکید کردیم که مردم باید با افزایش قیمت آزاد عادت کنند و 40 - 35 میلیون نفر برخوردار نقدی و غیرنقدی و برخوردار تامین اجتماعی می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر این لایحه قانون شود شما باید در مصرف منابع صرفه‌جویی کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet