هدر موبایل
1398/04/24 12:31:35
سرویس صحن
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در تکذیب اخباری حاشیه ساز پیرامون عملکرد نمایندگان مجلس:

موضوع خرید آپارتمان نمایندگان مجلس از وزارت راه به استیضاح وزیر ارتباطی نداشت

عباسی ضمن تکذیب دریافت آپارتمان توسط نمایندگان برای انصراف از استیضاح وزیر راه در رابطه با انتشار خبری مبنی بر سوءقصد نسبت به نماینده اصفهان نیز توضیحاتی را ارائه داد.
موضوع خرید آپارتمان نمایندگان مجلس از وزارت راه به استیضاح وزیر ارتباطی نداشت عباسی ضمن تکذیب دریافت آپارتمان توسط نمایندگان برای انصراف از استیضاح وزیر راه در رابطه با انتشار خبری مبنی بر سوءقصد نسبت به نماینده اصفهان نیز توضیحاتی را ارائه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906108316690794.jpg موضوع,خرید,آپارتمان,نمایندگان,مجلس,از,وزارت,راه,به,استیضاح,وزیر,ارتباطی,نداشت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اسدالله عباسی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 24  تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در رابطه با انتشار خبری مبنی بر سوءقصد نسبت به احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: این اتفاق شب گذشته در یکی از خیابان های تهران رخ داده است که نماینده مردم اصفهان برای مصاحبه به یکی از ساختمان ها مراجعه کرده و راننده وی بیرون منتظر بوده است، در این شرایط دو موتور که 4 نفر راکب آن بوده اند برای برداشتن کیف نماینده که روی صندلی عقب قرار داشته به خودرو نزدیک می شوند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل مشخص نبودن هویت موتور سواران قصد و نیت آن ها مبنی بر سرقت نامعلوم است، ادامه داد: راننده آقای سالک برای دفاع از خود و ممانعت از تعرض موتورسواران با اسلحه خود ابتدا شلیک هوایی کرده اما به دلیل شتابزدگی یکی از تیرها به پای خودش اصابت کرده که منجر به زخمی شدن وی شده و هم اکنون نیز در بیمارستان است اما نماینده مردم اصفهان با هیچ مشکلی مواجه نشده و در شرایط کنونی نیز در مجلس مشغول به فعالیت است.

نمایندگان مجلس به قصد خرید از وزیر راه درخواست آپارتمان کرده بودند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تکذیب خبر منتشر شده از سوی ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، تیران و کورن در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دریافت آپارتمان توسط تعدادی از نمایندگان مجلس برای انصراف از استیضاح وزیر راه و شهرسازی، گفت: آنچه مسلم است وزارت راه در 2 دهه اخیر رأسا اقدام به تولید مسکن نمی کند و تنها از طریق مشارکت در زمینه ساخت مسکن مهر ورود پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: اظهارنظر آقای ابوترابی در رابطه با موضوع دریافت آپارتمان به ازای انصراف از استیضاح وزیر راه از سوی هیات رئیسه تکذیب می شود.

عباسی تاکید کرد: بی تردید نمایندگان مجلس سالم و صادقانه به ارائه خدمات می پردازند بنابراین از رسانه ها درخواست می کنم که در انتشار اخبار منصفانه عمل کنند همچنین نمایندگان مجلس بعد از این قبل از انتشار اخبار نسبت به سایر نمایندگان مستندات خود را به هیات رئیسه مجلس و مراجع ذیربط ارائه دهند تا در پی انتشار اخبار کذب آحاد مردم نسبت به عملکرد مجلس نگران نشوند.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر عملکرد هیات رئیسه در خصوص انتشار اخباری پیرامون دریافت حقوق های نجومی، افزود: این موضوع باید در هیات رئیسه مورد بررسی قرار گیرد و بعد از آن نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

انگلیس پیوسته رفتار ناشایست و تحقیرآمیزی نسبت به ملت ایران داشته است

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی بر وجود رفتارهای متناقض دولت انگلیس در خصوص حضور در جلسه شورای اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و انتشار اخباری مبنی بر ممانعت ایران از حرکت نفتکش انگلیسی، گفت: انگلیس در 100 سال اخیر تاریخ سیاسی به گونه ای عمل کرده است که ایران به هیچ عنوان به آن اعتماد نخواهد داشت چرا که پیوسته انگلیس خبیث بوده و رفتار ناشایست و تحقیرآمیزی نسبت به ایران داشته و به طور مداوم خیانت کرده است و از این بابت پرونده سیاهی را برای خود رقم زده است.

عباسی اظهار کرد: این اقدام انگلیس نیز از همان رفتارهایی بوده است که قابل پیش بینی بوده و می طلبد که مسئولان حوزه دیپلماسی کشور در این خصوص هوشمندانه عمل  کرده و از آن ها رودست نخورند.

دستورکار مجلس برای برگزاری جلسات غیرعلنی در هفته آینده

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر دلیل عدم برگزاری جلسه غیرعلنی با حضور وزیر امور خارجه، افزود: قرار بر این بود که جلسه ای با حضور وی برگزار شود اما به این دلیل که ضرورتی برای آن تشخیص داده نشد فعلا از دستورکار خارج شده است.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون احتمال دارد برگزاری جلسات غیرعلنی در خصوص 2 بخش کشاورزی و توزیع کالاهای اساسی در دستورکار 2 هفته آینده مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یارانه های پنهان و آشکار و هدفمندی یارانه ها از دیگر موضوعاتی است که در پی برگزاری نشست غیرعلنی روز گذشته برجسته نموده به همین دلیل رؤسای کمیسیون ها جلساتی را در این مورد تشکیل داده و نظرات کارشناسی را برای ارائه در نشست غیرعلنی مجلس آماده خواهند کرد بنابراین موضوع یارانه ها و مدیریت یارانه آشکار با توجه به منابع نفتی برای تعیین ردیفی خاص در جلسه غیرعلنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet