پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/04/24 15:24:53
سرویس صحن
فیضی در نطق میان دستور:

سوداگران با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: آن‌هایی که آسایش مردم را دور زده و به جای کمک در تهیه کالای ضرروی، با نرخ حمایتی به سوداگری دست می‌زنند باید با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند و فعالان اقتصادی ظالم تعقیب و تنبیه شوند.
سوداگران با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: آن‌هایی که آسایش مردم را دور زده و به جای کمک در تهیه کالای ضرروی، با نرخ حمایتی به سوداگری دست می‌زنند باید با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند و فعالان اقتصادی ظالم تعقیب و تنبیه شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706108041241844.jpg سوداگران,با,سیلی,محکم,قانون,و,نظارت,مواجه,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد فیضی در نشست علنی امروز(دوشنبه 24 تیرماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مردم ایران به صورت متوالی شاهد شیطنت‌های دولت آمریکا بوده‌اند، دولتی که یک طرفه از برجام خارج شده و هر روز ادعای طنزگونه و عجیب و غریب دارد، ادعای همچون عدم انجام بخشی از تعهدات توسط ایران در برجام، گفت: ترامپ با سیاسی کاری و وارانه نشان دادن تحریم‌ها علیه ایران سعی دارد درک جهانیان را از واقعیت مسائل منحرف سازد اما باید بداند مردم ایران و نخبگان اقتصادی این مرز و بوم از پشت پرده‌های رفتارشان آگاهی کامل دارند و خوب می‌دانیم به دنبال کاسبی و تامین منابع اقتصادی نامشروع خود هستند.

امریکا با خارج کردن کشورهای نفت خیز از بازار، به دنبال پیدا کردن بازار برای نفت خود است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکا با خارج کردن کشورهای نفت خیز از بازار نفت، به دنبال پیدا کردن بازار برای نفت تولیدی خود است تا سهم خود را در بازار افزایش دهد ادامه داد: آمریکا در پوشش سیاست و با پنهان شدن زیر واژه‌های فریبنده و جذاب همچون خطرهای احتمالی پیگیری مسائل هسته‌ای در ایران، برقراری امنیت پایدار در جهان و رعایت حقوق بشر ناجوانمردانه به دنبال منفعت و کاسبی خودشان هستند.

منافع و حیات دولت آمریکا فقط در ادامه تحریم‌ها است

وی با اشاره به اینکه تحریم بهانه‌ امریکا برای جایگزینی نفت خود به جای نفت ایران  و دیگر کشورهای  نفت‌خیز بود و برای خروج از برجام انگیزه‌ای جز این نداشتند، افزود: منافع و حیات دولت آمریکا فقط در ادامه تحریم‌ها است و با پیش کشیدن موضوع مذاکره می‌خواهند ذهن جهان را منحرف کنند اما جمهوری اسلامی ایران با مشاهده چنین رفتارهای سخیف و مکرآمیز با استفاده از رهنمودهای رهبری بر استراتژی مکرآمیز آن‌ها آگاه است و بدانید جمهوری اسلامی ایران با ادامه تحریم‌ها، هیچ نوع مذاکره‌ای با آمریکا نخواهد داشت و تمام مسیرهای امریکا علیه ایران به شکست منجر خواهد شد.

آمریکا نمی‌توانید بهانه‌های ساختگی خود را به باور جهانی تبدیل کنید

این نماینده مجلس اظهار کرد: مقاومت و صبر راهبردی در برابر فشارها و بنگاه‌های بزرگ سخن پراکنی و گروه‌های رسانه‌ای پیروز خواهد شد و آمریکا نمی‌تواند بهانه‌های ساختگی خود را به باور جهانی تبدیل کند و ما به جهانیان نشان خواهیم داد اظهارنظر آن‌ها نسنجیده و تهی از واقعیت است.

آمریکا در خروج از برجام تنها مانده و تنها خواهد ماند

فیضی با تاکید براینکه آمریکا در خروج از برجام تنها مانده و تنها خواهد ماند، مطرح کرد: در شان مردم شریف ایران نیست که در برابر زورگویی سرتسلیم فرود آورند، بنابراین سختی‌ها را تحمل کرده و در برابر ظلم مذاکره نخواهند کرد مگر اینکه بر عهدشکنی‌های خود اقرار کرده و بگوید؛ اشتباه کرده‌ایم.

سوداگران با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند

وی با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضاییه در مقابل مردم وظیفه دارند، اضافه کرد: آن‌هایی که آسایش مردم را دور زده و به جای کمک در تهیه کالای ضرروی، با نرخ حمایتی به سوداگری دست می‌زنند باید با سیلی محکم قانون و نظارت مواجه شوند و فعالان اقتصادی ظالم تعقیب و تنبیه شوند.

حضور نخبگان در مهندسی مجدد ساختارهای اداری ضرورت دارد

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس همچنین درخصوص اصلاح ساختار اقتصادی در کشور، بیان کرد: هرگونه تشکیل اتاق فکر و دعوت از نخبگان به جلسات رفع تکلیفی، گره و مشکلی از این کشور را حل نخواهد کرد، حضور نخبگان در تجمیع ساختار و مهندسی مجدد ساختارهای اداری ضرورت دارد.

ساختار اداری کشور هیچگونه ایده‌های نو را بر نمی‌تابد، مدیریت‌هایی مانند حفظ وضع موجود و اقدام پس از بحران، مدیریت مبتنی بر امید و قضاوت‌های ذهنی بر ساختار اداری کشور موج می‌زند، ساختار اداری کشور باید از حالت کلیشه خارج شود و صاحبان ایده در محتوای فعالیت‌ها حضور داشته باشد

ساختار اداری کشور هیچگونه ایده‌های نو را بر نمی‌تابد

فیضی خطاب به رئیس جمهور، افزود: امور اداری کشور هیچگونه ایده‌های نو را بر نمی‌تابد، مدیریت‌هایی مانند حفظ وضع موجود و اقدام پس از بحران، مدیریت مبتنی بر امید و قضاوت‌های ذهنی بر امور  اداری کشور موج می‌زند، امور  اداری کشور باید از حالت کلیشه خارج شود و صاحبان ایده در محتوای فعالیت‌ها حضور داشته باشد و مسئولیت توام با اختیار برای افراد نخبه در کشور ایجاد شود، چراکه نمی‌شود در اتاقی در بسته فکر کرد و به نتیجه رسید لذا باید نخبگان را به میدان حل مشکلات دعوت کرد.

این نماینده مجلس همچنین از سازمان بودجه، وزارت راه، استاندار، امام جمعه اردبیل و مجمع نمایندگان اردبیل به دلیل پیگیری فاینانس راه‌آهن اردبیل به میانه قدردانی کرد و گفت: همچنین تمرکز ویژه عوامل اجرایی بر مطالعه و احداث راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد سبب توسعه اردبیل و ایران خواهد شد، لذا امید است با تکمیل پروژه راه‌آهن اردبیل به میانه با توجه به برنامه زمانی که جدول روزشمار آن در دو میدان بزرگ اردبیل نصب  شده، هرچه سریع‌تر و دقیق‌تر انجام شود.

40سال کم‌توجهی به زیرساخت‌های اردبیل

وی با تاکید براینکه 40سال کم‌توجهی به زیرساخت‌های اردبیل و زیرساخت‌های قانونی توسعه‌ای راه‌های ارتباطی این شهر در دوره دهم مجلس رفع شده است، ادامه داد: دولت‌های مختلف نسبت به اردبیل در زمینه راه‌های مواصلاتی 40 سال عذرخواهی بدهکار هستند و حال که پس از سال‌ها تمامی راه‌ها و جاده‌های منتهی به مرکز استان دارای ردیف ملی شده است قصور در تکمیل مسیر اردبیل به نمیر و... معنی ندارد لذا وزارت راه و سازمان بودجه انصاف را در تخصیص رعایت کنند و اردبیل را از دست قتلگاه‌های ارتباطی نجات دهند.

لایحه منطقه آزاد تجاری را هرچه سریعتر به صحن مجلس ارجاع شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین عنوان کرد: تقاضا دارم کمیسیون اقتصادی لایحه منطقه آزاد تجاری را هرچه سریعتر به صحن مجلس ارجاع کند تا ان شاءالله ایرادات شورای نگهبان برای 8میلیون ایرانی به ویژه مردم اردبیل رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet