هدر موبایل
1398/04/25 12:32:30
سرویس سیاسی
ابطحی:

دیپلماسی فعال ما می تواند انگلیس را به چالش حقوقی بکشد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به موضوع حقوقی توقیف نفتکش "گریس یک"، گفت:غربی ها آنجا که بخواهند قوانین و حقوق بین الملل را به نفع خودشان تفسیر می کنند؛ آنجا که به ضررشان باشد؛ تفسیر مضیق می‌کنند که بگویند آنچه ما می گوییم درست است.
دیپلماسی فعال ما می تواند انگلیس را به چالش حقوقی بکشد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به موضوع حقوقی توقیف نفتکش "گریس یک"، گفت:غربی ها آنجا که بخواهند قوانین و حقوق بین الملل را به نفع خودشان تفسیر می کنند؛ آنجا که به ضررشان باشد؛ تفسیر مضیق می‌کنند که بگویند آنچه ما می گوییم درست است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709103475191962.jpg دیپلماسی,فعال,ما,می,تواند,انگلیس,را,به,چالش,حقوقی,بکشد Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ابعاد حقوقی توقیف نفتکش گریس یک گفت: قانون حاکم بر نظام حقوقی بین الملل، متاسفانه قانون جنگل شده است و سازمان مللی که قرار بود زبان ملت‌ها باشد،سازمان چند دولت مستکبر است.

قانون حاکم بر نظام حقوقی بین الملل قانون جنگل شده است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: غربی ها آنجا که بخواهند قوانین و حقوق بین الملل را به نفع خودشان تفسیر می کنند؛ آنجا که به ضررشان باشد؛  تفسیر مضیق می‌کنند که بگویند آنچه ما می گوییم درست است.

بیشتر بخوانید:

 

وی با بیان اینکه در روابط بین دولت ها اصل بر آزادی کامل اعمال حق حاکمیت طبق کنوانسیون های موجوداست، مطرح کرد: حقوق دریاها ، کشتیرانی و بیمه  و همینطور اصل بازرگانی بین المللی اجازه می دهد که هر کشوری بتواند در چارچوب مقررات خودش فعالیت کند. کشوری نمی‌تواند بگوید چون با دیگری مخالف و دشمن هستم ؛ آن را تحریم‌ می کنم و هیچ کس حق ندارد با او معامله کند! چنین موضوعی در قوانین حقوقی بین المللی وجود ندارد.

ابطحی با بیان اینکه معلوم است که هدف انگلیسی ها زیاده‌خواهی است که انجام می دهند؛ مطرح کرد:"جرمی هانت" می گوید که اگر کشتی به طرف سوریه نرود، ما آن را آزاد می کنیم. این به شما ربطی ندارد! ما با سوریه قرارداد داریم و می خواهیم نفت را به این کشور بفروشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به بهانه غرب که اتحادیه اروپا سوریه را تحریم کرده است ادامه داد: اتحادیه اروپا اشتباه کرده است و اصلا به اتحادیه اروپا ربطی ندارد. قوانین حقوق بین الملل را نمی توانند یک اتحادیه و گروهی از کشورها زیرپا بگذارند و برای خودشان تفسیر کنند؟ این نشان می دهد که صحبت های آنها طبق قانون جنگل است.

نظام جنگل غرب باید قاعده مند شود

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این بیت که برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی/ که در نظام طبیعت ضعیف پامال است، تاکید کرد: اینکه مقام معظم رهبری تاکید می کنند و بالاتر از آن ، قرآن دستور می‌دهد که قوی باشید. اما برخی از کاسه لیسان غرب متاسفانه این را برنمی‌تابند و دوست دارند مولفه‌های قدرت مان را از بین ببریم.

وی با بیان این که ما باید خودمان را بر این نظام جنگل تحمیل کنیم، خاطرنشان کرد: ما می‌گوییم باید قوی باشیم و اگر قوی شدیم ؛ انگلیس و اجداد انگلیس و آمریکا باید تسلیم شوند، با آنها نمی توان با قاعده و قانون بحث کرد.زیر بار قانون نمی روند و حرف خودشان را دارند. آنها ثروت و امپراطوری خبری و شبکه های پروپاگاندیست دارند؛ اما از  پهپادی که ما زدیم می ترسند پس ماباید قوی باشیم و بگوییم این نظام جنگل باید قاعده مند شود.

کشورهایی که شعار دموکراسی می دهند، حق وتو را حل کنند

ابطحی با اشاره به موضوع ناعادلانه حق وتو بیان کرد: در مورد حق وتو هم یادم می آید که مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری خودشان که در اجلاس سازمان ملل حضور داشتند ، مطرح کردند که ما با حق وتوی کشورهای جهان خوار و زیاد گو مخالف هستیم. چرا که این کشورها هر کاری بخواهند انجام می دهندو  با سرنوشت ملت ها بازی می کنند و این ضددموکراسی است.

وی با بیان اینکه کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند اولین مشکلی که باید حل کنند همین حق وتو است که باید بردارند، تصریح کرد: کسانی که شعار دموکراسی می دهند مشکل حق وتو را حل کنند، چرا که ضد دموکراسی است.

انگلیس در یک چالش حقوقی گیر کرده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه انگلیس در یک چالش حقوقی گیر کرده است، تصریح کرد: دیپلماسی فعال ما می تواند انگلیس را به چالش حقوقی بکشد؛ من معتقدم که اندیشمندان و حقوقدان های دنیا حتی در دادگاه لاهه وجود دارند که حق جو و حق طلب هستند و همین شکایت‌ها ، پیگیری ها و موضع گیری های قاطع ما باعث می شود که به حق خودمان برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet