خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/04/24 15:26:52
سرویس سیاسی
ابطحی:

اروپا جای حمایت از کنفرانس صلح به تعهداتش عمل کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها بجای حمایت از برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای، درصدد اجرای تعهدات برجامی و خالص کردن نیت خود باشند.
اروپا جای حمایت از کنفرانس صلح به تعهداتش عمل کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها بجای حمایت از برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای، درصدد اجرای تعهدات برجامی و خالص کردن نیت خود باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg اروپا,جای,حمایت,از,کنفرانس,صلح,به,تعهداتش,عمل,کند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیشنهاد مقامات عراقی برای برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای به منظور کاهش تنش میان تهران و واشنگتن در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت: شکی در خلوص نیت عراقی ها نیست زیرا آنها حق دارند در منطقه ای بدور از تنش زندگی کنند و در این میان به کشورهای دیگر نیز ارتباط قوی داشته باشند.

برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای به منظور کاهش تنش از سوی واشنگتن امکانپذیر نیست

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: البته باید یادآور شد پیش از ارائه پیشنهاد برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای به منظور کاهش تنش میان تهران و واشنگتن، باید سوال کرد که آیا آمریکا قابل اعتماد است؟

وی با اشاره به اینکه صحبت از کاهش تنش میان تهران و واشنگتن توسط موگرینی فقط هدف رسانه ای دارد، ادامه داد: در واقع اگر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان می کرد که کشورهای قاره سبز به تعهدات خودشان در قابل ایران عمل می کنند تا شاهد کاهش تنش باشیم، آنوقت می توانستیم نیت غربی ها را خوب تعبیر کنیم.

موگرینی

اجرای گام دوم برجامی اقدام انقلابی است

ابطحی افزود: به عبارتی اروپایی ها می دانند اجرای گام دوم برجامی کشورمان و بازگشت به افزایش سطح غنی سازی، اقدام انقلابی از سوی ایران محسوب می شود.

اروپایی ها برای جلوگیری از اقدامات کشورمان در مواجهه با برجام تلاش می کنند از ابزار برگزاری نشست و کنفراس بهره ببرند تا وقت کُشی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها برای جلوگیری از اقدامات کشورمان در مواجهه با برجام تلاش می کنند از ابزار برگزاری نشست و کنفراس بهره ببرند تا وقت کُشی شود، تصریح کرد: در واقع نیت عراقی ها خوب است اما اروپایی ها درصدد سوء استفاده از این موضوع هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین مسئولان کشورمان نباید طرح چنین مسائلی از سوی غرب را جدی بگیرند و باید به راه مقابله ادامه دهند زیرا در صورت کوتاهی در این عرصه، باید در آینده شاهد ابزار تاسف باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار با محمد الحکیم وزیر امورخارجه عراق در بغداد در یک کنفرانس خبری مشترک تاکید کرد که اروپا از پیشنهاد عراق برای برگزاری کنفرانس صلح منطقه‌ای به منظور کاهش تنش میان تهران و واشنگتن پشتیبانی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet