هدر موبایل
1398/04/24 16:54:10
سرویس صحن

حاجی دلیگانی:نگران قاچاق گندم و ورود دلالان به این بازار هستیم/ مصری:مسئولان پیگیری کنند

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس طی اخطاری نسبت به عدم افزایش قیمت تضمینی گندم و ورود دلالان کیف به دست به کشور برای پیش خرید گندم قبل از فصل درو و احتمال افزایش قاچاق در این حوزه هشدار داد.
حاجی دلیگانی:نگران قاچاق گندم و ورود دلالان به این بازار هستیم/ مصری:مسئولان پیگیری کنند نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس طی اخطاری نسبت به عدم افزایش قیمت تضمینی گندم و ورود دلالان کیف به دست به کشور برای پیش خرید گندم قبل از فصل درو و احتمال افزایش قاچاق در این حوزه هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/46331.jpg حاجی,دلیگانی:نگران,قاچاق,گندم,و,ورود,دلالان,به,این,بازار,هستیم/,مصری:مسئولان,پیگیری,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 24 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به اصل (43) ماده (234) و بند (7) ماده (22) قانون مبنی بر رعایت مهلت‌های قانونی گفت: چند ماه گذشته در خصوص قیمت گندم شکایت کردیم اما هنوز گزارشی ارائه نشده و نتیجه‌ای حاصل نشده است و این در حالی است که این مسئله حیاتی و مهم است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخورار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت تضمینی گندم هر کیلو 1700 تومان و در بازار 2300 تومان است ضمن اینکه در روزهای گذشته در محل شرکت تعاونی که برای سیلوها گندم خریداری می‌کنند، حضور پیدا کردم و متوجه شدم که امسال میزان 700 تن گندم خریداری کرده‌اند و این در حالی است که تا این موقع باید 4 هزار تن خریداری می‌شد بنابراین می‌توان گفت میزان یک پنجم مقدار مورد نیاز گندم خریداری شده است هر چند در داخل کشور گندم بیشتر از نیاز تولید شده اما نگرانی ما در رابطه با قاچاق گندم و ورود دلال‌های کیف به دستی است که از کشورهای خاص وارد کشور شده‌اند و در دشت‌های حاصلخیز هر کیلو گندم را به قیمت 2200تومان پیش خرید کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: این زنگ خطری است که باید در جلسه سران قوا مطرح شود ضمن اینکه لازم است قیمت هر کیلو گندم حداقل 300 تومان افزایش یابد بنابراین لازم است که در این مورد تصمیم عاجلی گرفته شود.

مسئولان دولتی در رابطه با تأمین آب شرب اصفهان تدبیری بیندیشند

حاجی دلیگانی در اخطار دوم خود در رابطه با وضعیت آب شرب اصفهان افزود: دو هفته گذشته که به حوزه انتخابیه‌ام سرکشی کردم متوجه شدم که در بسیاری از شهرهای اصفهان از جمله شاهین شهر گاه مدت 10 ساعت با قطعی آب مواجه هستند ضمن اینکه باید 14.5 مترمکعب آب شرب در ثانیه آب تولید شود و این در حالی است که تنها 11.5 مترمکعب آب شرب تولید شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بروز این مشکل در گرمای هوای بالای43 درجه غیرقابل تحمل بوده بنابراین وزیر نیرو و رئیس جمهور باید برای رفع مشکل تأمین آب شرب استان اصفهان چاره‌ای بیندیشند.

عبدالرضا مصری در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی افزود: در رابطه با قاچاق گندم مسئولان مربوطه باید این مشکل را به سرعت پیگیری کنند و در جهت کنترل مرزها مراقبت بیشتری داشته باشند ضمن اینکه اختیارات قانونی در زمینه قیمت‌گذاری به شوراهای مختلفی در کشور واگذار شده است و چنانچه ما بخواهیم در مجلس به این موضوع ورود کنیم باید قوانین را اصلاح کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت آب شرب استان اصفهان نیز از مسئولان وزارت نیرو و سازمان‌های آبفا خواست تا رفع این مشکل را به سرعت در دستور کار خود قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet