هدر موبایل
1398/04/24 17:35:57
سرویس اجتماعی
خضری:

مجلس وضعیت بکارگیری کارگزاران بیمه کشاورزی با سابقه بیش از 6 سال را تعیین تکلیف کرد

رئیس کارگروه بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی گفت: در صحن علنی مجلس وضعیت بکارگیری کارگزاران بیمه کشاورزی با سابقه بیش از ۶ سال تعیین تکلیف شد.
مجلس وضعیت بکارگیری کارگزاران بیمه کشاورزی با سابقه بیش از 6 سال را تعیین تکلیف کرد رئیس کارگروه بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی گفت: در صحن علنی مجلس وضعیت بکارگیری کارگزاران بیمه کشاورزی با سابقه بیش از 6 سال تعیین تکلیف شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104579189516.jpg مجلس,وضعیت,بکارگیری,کارگزاران,بیمه,کشاورزی,با,سابقه,بیش,از,6,سال,را,تعیین,تکلیف,کرد Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اصلاح طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی در جلسه صحن علنی امروز گفت: در سطح کشور 2 هزار و 700 تا 3 هزار نفر کارگزار بیمه کشاورزی داریم که با سابقه کاری 13 تا 14 سال و مدرک کارشناسی و دکترا وضعیت بیمه آنها مشخص نبود و امنیت شغلی نداشتند این در حالی است که محصولات کشاورزی را بیمه می‌کردند.

رئیس کارگروه بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی افزود: در مجلس نهم این طرح مطرح شد اما متاسفانه موفق به تعیین تکلیف آن نشدیم زیرا اختلافات و مشکلاتی وجود داشت.

طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی پس از کش و قوس های فراوان اصلاح و تصویب شد

وی ادامه داد: در نهایت بعد از کش و قوس های فراوان و برگزاری 8 نشست با مسئولان مصلحت نظام، امور استخدامی، وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان صندوق بیمه محصولات کشاورزی این طرح در صحن علنی تصویب شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: ماده واحده در مراحل اولیه دارای 5 تبصره بود که در نهایت با 9 تبصره و همکاری مطلوب مسئولان مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان اصلاح شد و پیش از تعطیلات مجلس در کمیسیون اجتماعی با اکثریت آرا تصویب شد که خوشبختانه در نشست علنی امروز  با رای بالایی تصویب شد.

خضری افزود: بر اساس این ماده واحده دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف مدت سه سال با رعایت حکم بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشاورزی، کارشناسان بیمه‌ کشاورزی را که حداقل ۶ سال زراعی مستمر و متوالی سابقه دارند و دارای کد کارگزاری فعال در سامانه صندوق بیمه کشاورزی تا زمان تصویب این قانون هستند با لحاظ حداکثر معادل یک سوم کارمندان که روش‌های بازنشستگی، بازخریدی، استعفا و سایر موارد از جهات کشاورزی و ادارات تابعه بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی خارج می‌شوند در سقف بودجه مصوب دستگاه‌های مذکور که استخدام برای آنها پیش بینی شده است با رعایت بند (ث) ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه با اولویت سابقه فعالیت و مدرک تحصیلی در وزارت جهاد کشاورزی و ادارات تابعه بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی جذب و به کارگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet