هدر موبایل
1398/04/25 14:26:21
سرویس صحن
موسوی در نطق میان دستور:

تورم‌های دو رقمی دست از سر مردم بر نداشته است/ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت:ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرده، تورم‌های دو رقمی دست از سر مردم بر نداشته، معیشت آنها تهدید شده و متاسفانه انواع و اقسام فسادهای ریز و درشت، مردم را نسبت به ساختار مدیریتی کشور بدبین کرده است.
تورم‌های دو رقمی دست از سر مردم بر نداشته است/ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت:ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرده، تورم‌های دو رقمی دست از سر مردم بر نداشته، معیشت آنها تهدید شده و متاسفانه انواع و اقسام فسادهای ریز و درشت، مردم را نسبت به ساختار مدیریتی کشور بدبین کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106531683780.jpg تورم‌های,دو,رقمی,دست,از,سر,مردم,بر,نداشته,است/ارزش,پول,ملی,کاهش,وحشتناکی,را,تجربه,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدفرید موسوی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 25  تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه گذر از ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا به عنوان یکی از فرزندان این سرزمین که در دوران انقلاب متولد شده و رشد یافته ام، به بیان دغدغه‌ها، نقدها و امیدهای خود بپردازم، گفت: انقلاب ایران اسلامی به عنوان یک رخداد سیاسی - اجتماعی کم نظیر، سطح آگاهی و بیداری را در ایران و منطقه افزایش داد و معادلات و مناسبات گذشته را دگرگون کرد. 
 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیش در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه شعار محوری این انقلاب در کنار عدالت طلبی و آزادی خواهی، استقلال سیاسی ایران با تکیه بر ظرفیت های مذهبی و ملی بود، افزود: حرکت به سوی تحقق این استقلال خواب را بر استعمارگران آشفته ساخت و مانع اهداف منطقه‌ای و جهانی استکبار شد، در نتیجه آنها با تمام قوا علیه ملت بزرگ ایران تهدید، جنگ، ترور و تحریم براه انداختند غافل از آنکه مردم ایران مصمم از تداوم این مسیر بودند.

ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرده است

وی با بیان اینکه کشور ما طی این ۴۰ سال، مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است و دوره های چون دفاع مقدس، سازندگی و توسعه اقتصادی واصلاحات و توسعه سیاسی را شاهد بوده است، ادامه داد: از سوی دیگر شاهد مصائبی چون فساد، تورم،بیکاری و  عدم تحمل صدای منتقد هم بوده ایم، در حالی که انصاف ایجاب می کند دستاورد‌ها و تلاش‌ها را دیده و تدبیر حکم می‌کند نقدها را شنیده و منتقدان را تخطئه نکنیم. 

تمرکز به مصالح عمومی و منافع ملی، عملکرد مسئولانه و صادقانه مارا می طلبد و همه کارگزاران و مسئولان  باید عملکرد خود و سازمان و نهاد متبوع خود را ببینند و بسنجند که این عملکرد چقدر در جهت منافع ملی بوده و چه اندازه منافع فردی و گروهی را دنبال می کند؟

موسوی تاکید کرد: هرچند شاخص توسعه انسانی در ایران طی این چهل سال علی رغم حجم عظیمی از دشمنی‌ها، بالاترین نرخ رشد را در بین کشورهای جهان داشته است، اما در کنار آن ارزش پول ملی کاهش وحشتناکی را تجربه کرده، تورم‌های دو رقمی دست از سر مردم بر نداشته، معیشت آنها تهدید شده و متاسفانه انواع و اقسام فسادهای ریز و درشت، مردم را نسبت به ساختار مدیریتی کشور بدبین کرده است.

 جلب اعتماد عمومی کار ناممکنی نیست
وی با بیان اینکه درگیری‌های جناحی، سخت گیری های سیاسی و توزیع ناعادلانه و نامتناسب منابع و ثروت ملی، امید به آینده را، تحت‌الشعاع قرار داده است، افزود: کاهش اقبال مردم به جناح‌ها، احزاب و گروه های مرجع و همچنین فعال شدن شکاف های اجتماعی  زنگ خطر جدی برای همه مسئولان و دلسوزان کشور است که در این میان متاسفانه برخی نهادها و مراجعی که باید مرجع وثوق مردم و منشا پیوند دولت و ملت باشند، از وظایف ملی خود غافل شده‌اند و عملکردهای آنها بر کشمکش و منازعات موجود افزوده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه جلب اعتماد عمومی کار ناممکنی نیست، ادامه داد: تمرکز به مصالح عمومی و منافع ملی، عملکرد مسئولانه و صادقانه مارا می طلبد و همه کارگزاران و مسئولان  باید عملکرد خود و سازمان و نهاد متبوع خود را ببینند و بسنجند که این عملکرد چقدر در جهت منافع ملی بوده و چه اندازه منافع فردی و گروهی را دنبال می کند؟

برخوردهای قهری با مسائل فرهنگی و اجتماعی، بخشی از نسل جوان را نسبت به ارزش‌ها آزرده کرده است
وی با بیان اینکه رجوع به مردم و پاسخ به مطالبات آنها یک ژست سیاسی یا توصیه اخلاقی نیست، بلکه یک اصل اساسی در امنیت ملی محسوب می شود، تصریح کرد: سخت‌گیری و عدم انعطاف کافی در پذیرش تفاوت‌های بین نسلی و برخوردهای قهری با مسائل فرهنگی و اجتماعی، بخشی از نسل جوان ما را نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های مقبول و مفید جامعه، دل‌زده و آزرده کرده است. 
موسوی افزود:  اگر معرف ارزش ها و فرهنگ ایرانی ، صداقت و اخلاق حسنه و رفتار مسئولانه و مومنانه ما باشد نه ترویج آن نیاز به ده ها موسسه و نهاد تبلیغی بودجه بگیر دارد و نه اجرای آن مستلزم سختگیری و اجبار و اکراه است.

مردم تحمل انحراف و فاصله‌گیری مسئولان از آرمان‌ها را ندارند

وی با بیان اینکه در یک نگاه واقع گرایانه و فارغ از شعارهای کلیشه‌ای، توده مردم نجیبانه و مخلصانه، انواع سختی‌ها را در راه اهداف متعالی انقلاب تحمل می کنند، ادامه اداد: اگر اهداف به درستی تبیین شوند و در مسیر درست پیگیری شوند، کِشنده و جذب کننده هر ضمیر آگاه و آرمان‌خواهی است.

ده ها دستگاه و ده ها نهاد پشت تریبون ها مدام از دستاوردهای خود درباره فساد می گویند، ولی باز در عمل شاهد بروز و ظهور قدرتمندتر وعلنی تر فساد  هستیم

موسوی با تاکید بر اینکه مردم ما در عین تحمل و نجابت بر سختی‌ها به حق تاب تحمل انحراف و فاصله‌گیری ما مسئولان از آن آرمان‌ها را ندارند، گفت: زمانی که مردم شعار مشارکت خواهی ما را در انتخابات مختلف لبیک می گویند و بر اعتماد و اعتبار و وجاهت جمهوری اسلامی در چشم جهانیان می‌افزایند، محدود کردن قدرت انتخاب مشروع مردم و کم اثر کردن تصمیمات نهادهای انتخابی، پشت کردن به آرمان‌های انقلاب است. 

رفاه‌زدگی و آقازادگی و فساد پروری، جفا به مردم است
وی افزود: وقتی مردم از جان و مال خویش برای دفاع از استقلال سیاسی کشور هزینه می‌کنند و تحریم‌های ظالمانه ضد بشری بدخواهان ایران را به قیمت فشار معیشتی خود تحمل می کنند، رفاه‌زدگی و آقازادگی و فساد پروری، جفا به مردم است و این حجم از فساد آشکار و پنهان سخت‌ترین آفت کشور شده و چنگ بر گلوی مردم انداخته است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سالهاست صدای مقابله و مبارزه با فساد از هر سو به‌گوش می رسد، ادامه داد: ده ها دستگاه و ده ها نهاد پشت تریبون ها مدام از دستاوردهای خود درباره فساد می گویند، ولی باز در عمل شاهد بروز و ظهور قدرتمندتر وعلنی تر فساد  هستیم.
مجلس باید سردمدار و پرچمدار جدی و بی‌گذشت مبارزه با فساد در کشور شود
وی تاکید کرد: مجلس اگر بخواهد عصاره فضائل ملت و در راس امور بودن خود را بازیابد، باید سردمدار و پرچمدار جدی و بی‌گذشت مبارزه با فساد در کشور شود و در این راه باید هرچه بیشتر از شعار فاصله بگیریم و هرچه بیشتر نقش نظارتی خود بر نهادها را بدون تعارف و به طور شفاف اعمال کنیم، ما به عنوان وکلای ملت تا چه حد این فوری‌ترین و جدی‌ترین مطالبه ملت را پیگیری کرده‌ایم؟

موسوی با بیان اینکه  توسعه کشور بدون صیانت از همبستگی اجتماعی امری محال است، افزود: اگر دل در گروی توسعه داریم و اگر دلبستگی به پیشرفت و بالندگی کشور فقط یک شعار صرف نیست، باید بدانیم این امر جز از مسیر تقویت ارزش‌های وحدت‌آفرین و هنجارهای مورد وثوق جامعه محقق نخواهد شد.

امید اجتماعی، سرمایه ملی همه ماست
 وی ادامه داد: ما در پیشگاه خداوند متعال و در مرآ و منظر ملت شریف ایران زمین، سوگند خورده ایم که حافظ منافع آنها باشیم، لذا اکنون که منافع ملی در تقویت انسجام و هبستگی و حفظ سرمایه اجتماعی، مقابله با مفاسد اقتصادی، رفع ناکارآمدی و گسترش مدارا و روا داری است، یاد آن سوگند مقدس بیفتیم و شرافتمندانه به آن پایبند بوده و ناظر مسئولی برای حفظ این سرمایه های ملی در همه دستگاه های کشور باشیم.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امید اجتماعی، سرمایه ملی همه ماست، تصریح کرد: اگر مردم، ما کارگزاران را در کنار هم و همراه و هم‌دل با خویش بیابند، این سرمایه ملی، معظم و راهگشا خواهد بود، سرمایه‌ای که با تکیه بر آن می‌توان زودتر و کم هزینه‌تر بر چالش های بین المللی فعلی غلبه کرد و آینده‌ای درخشان‌تر، شکوفاتر و توسعه یافته‌تر برای ایران عزیز فراهم کنیم، آینده‌ای که دور از دسترس نیست و افق روشن آن پیش روی ماست، به امید آن روز ان شاء الله./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet