هدر موبایل
1398/04/25 11:37:51
سرویس فرهنگی
پژمانفر:

شبکه ملی اطلاعات با چهار تا سیم و فیبر نوری راه‌اندازی نمی‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات با چهار تا سیم و کابل و فیبر نوری راه‌اندازی نمی‌شود، معتقد است هیچ گامی در این موضوع برداشته نشده است.
شبکه ملی اطلاعات با چهار تا سیم و فیبر نوری راه‌اندازی نمی‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات با چهار تا سیم و کابل و فیبر نوری راه‌اندازی نمی‌شود، معتقد است هیچ گامی در این موضوع برداشته نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104052508364.jpg شبکه,ملی,اطلاعات,با,چهار,تا,سیم,,و,فیبر,نوری,راه‌اندازی,نمی‌شود Icana

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره امکان جایگزینی موتورهای جستجوی ملی به جای موارد مشابه خارجی آن همچون گوگل گفت: در گزارش وزارت ارتباطات عنوان شده ۸۰ درصد شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شده؛ در حالی که معلوم نیست این درصد بر اساس چه شاخصی است زیرا ما معتقدیم آن چیزی که اعلام می‌شود شبکه ملی اطلاعات نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از این اقدامات و هزینه‌های وزارت ارتباطات و بعد از آن، هیچ حاکمیتی برای کشور در فضای مجازی به وجود نیامده و قوی‌تر نشده است در حالی که معنای شبکه ملی اطلاعات، ایجاد و تقویت حاکمیت در حوزه فضای مجازی است.

باید به دنبال حاکمیت در فضای مجازی باشیم

وی ادامه داد: همان‌طور که در فضای فیزیکی بحث حاکمیت مطرح است، باید در فضای مجازی هم به همین ترتیب باشد اما آنچه مسئولان امر عنوان می‌کنند در بحث فیزیکی است؛ مانند اینکه بگوییم باند فرودگاه درست شده اما برج مراقبت، برنامه‌ریزی، نشست و برخاست هواپیماها و اصول و قوانین حاکم در دست ما نباشد و فقط صرف راه‌اندازی یک باند بگوییم کارمان را انجام داده‌ایم.

پژمانفر با بیان اینکه با چهار تا سیم و کابل و فیبر نوری که شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی نمی‌شود، افزود: باید پلتفرم‌ها و موتورهای جستجوی ملی در این فضای سخت‌افزاری قادر به فعالیت، تولید محتوا و خدمات‌رسانی باشند و بحث‌های نرم‌افزاری نیز در اختیار کشور ما باشد در حالی که در حال حاضر در این موضوعات حاکمیتی وجود ندارد.

به صورت ضربتی نمی‌توان موتور جستجوی ملی با مختصات گوگل آماده کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: اگرچه به صورت ضربتی نمی‌توان موتور جستجوی ملی با مختصات گوگل آماده کرد اما اگر در سنوات گذشته موتور جستجوی داخلی ایجاد و تقویت می‌شد، امروز به مراتب کشور از این نقطه صفر جلوتر بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از یک جا شروع کرد اما متاسفانه هیچ گامی در این موضوع برداشته نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet